Nie przegap
Strona główna » Kultura » Mokrzyska – piknik sołecki z czołgiem

Mokrzyska – piknik sołecki z czołgiem

SONY DSC

Sobotnie popołudnie 18 lipca 2015 r. mieszkańcy Mokrzysk oraz sąsiednich miejscowości mogą z pewnością zaliczyć do udanych. A to za sprawa pikniku z akcentem militarnym w postaci najprawdziwszego czołgu T-72. Od momentu uzawodowienia armii oraz likwidacji większości jednostek wojskowych – ta impreza to jedyna okazja na kontakt z wojskiem i bronią dla większości mieszkańców naszego regionu. Pomimo że na początku frekwencja nie była aż tak duża jak można by się spodziewać – to później zabawa „rozkręciła się” w najlepsze.

Celem imprezy było zapoznanie społeczeństwa lokalnego z historią 1 batalionu czołgów oraz jego patronem, a także przybliżenie tematyki zawodowej służby wojskowej. Pokaz sprzętu wojskowego i indywidualnego uzbrojenia, który przygotowali żołnierze 1 Batalionu Czołgów był dobrą okazją do zaprezentowania specyfiki pracy w wojsku. Największym zainteresowaniem wśród przybyłych gości, cieszył się wspomniany już czołg T-72M1. Organizatorzy imprezy zadbali o najmłodszych, przygotowując szereg atrakcji dla dzieci. Festyn uświetnił występ zespołu wokalnego z Żurawicy – IMPERF.

Obecność żołnierzy na pikniku integracyjnym nie była przypadkowa. Zgodnie z „Planem współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi w 2015 roku” 18 lipca 2015 roku żołnierze 1 batalionu czołgów wzięli udział w Festynie Sołeckim w miejscowości Mokrzyska, skąd pochodził patron czołgistów z Żurawicy- płk. Józef Koczwara. Głównymi organizatorami festynu byli sołtys Mokrzysk – Stanisław Pacura, oraz Rada sołecka. W działaniach wspierała ich również Jednostka OSP Mokrzyska.

W trakcie imprezy delegacja żołnierzy na czele z Dowódcą 1 bcz ppłk dypl. Wiesławem SZCZEPANKIEWICZEM, wójtem gminy Żurawica Krzysztofem SKŁADOWSKIM oraz władzami lokalnymi uczcili pamięć o patronie składając wiązankę kwiatów na grobie płk Józefa Koczwary.

Dobra zabawa na boisku sportowym obok Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mokrzyskach trwała do późnych godzin nocnych – pomimo że w godzinach wieczornych pogoda nieco się popsuła i popadał deszcz.

Galeria zdjęć 1 Batalion Czołgów w Żurawicy <==

Edyta KASZUBA / IB

 

1 komentarz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast