Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » MOKSIR „Piast” Czchów- inwestycja w najmłodsze pokolenie

MOKSIR „Piast” Czchów- inwestycja w najmłodsze pokolenie

Działająca od 12 lat sekcja piłki nożnej „Piast” Czchów w ostatnich latach koncentruje się na pracy z dziećmi i młodzieżą. Wakacje otworzyły nowy okres w funkcjonowaniu klubu, który zasiliły dzieci uczęszczające do tej pory do szkółki piłkarskiej AS „Future”. Połączenie klubów nastąpiło w duchu współpracy, zarówno organizator szkółki jaki i trener znaleźli zatrudnienie w sekcjach „Piasta” Czchów. Ich obecność na treningach daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa i jednocześnie gwarantuje dalszy rozwój pod okiem opiekuna, którzy już ich zna. Dzięki tej fuzji pojawiła się liczne, ambitna grupa dzieciaków, które chcą zdobywać piłkarskie umiejętności. Regularne treningi ponad 100 zawodników i zawodniczek odbywają się w 5 grupach wiekowych. Nad całością czuwa doświadczony trener – Marcin Manelski, wspierany młodymi szkoleniowcami. Równolegle Piast uczestniczy w rozgrywkach ligowych organizowanych przez PPN w Brzesku oraz ligach i turniejach rozgrywanych na terenie Powiatu Brzeskiego i Sądeckiego. Oczywiście niezależnie od sportowej rywalizacji zawodnicy co pewien czas uczestniczą w atrakcjach przygotowanych przez klub – ostatnio ekipa młodzików i juniorów była na gokartach w Tarnowie. Dynamiczny rozwój klubu nie byłby możliwy bez wsparcia samorządu gminy Czchów, który zapewnia środki finansowe zarówno na bieżące funkcjonowanie, które przekazuje do MOKSIR w Czchowie – formalnego opiekuna sekcji piłkarskich na terenie gminy. Słowa uznania należą się Pani dyrektor – Elżbiecie Ogieli, która po latach prowadzenia spraw klubowych doskonale orientuje się co to spalony czy rzut wolny pośredni.

„Praca na rzecz dzieci i młodzieży to przede wszystkim powód do satysfakcji i zadowolenia z postępów jakie robią młodzi piłkarze, jak zdobywają nowe umiejętności, integrują się z grupą, budują swoje poczucie wartości. Od kilku lat uczestniczę w działalności klubu a zadowolenie i uśmiech uczestników zajęć są największą nagrodą. Od początku przyjmujemy niestandardowe rozwiązania (np. kluby w strukturach jednostki gminnej), które okazja się dobrymi decyzjami. Aktualnie skupiamy się na pracy u podstaw, treningach, przekazywaniu wiedzy zawodnikom i zawodniczkom. Obserwując jednocześnie sytuacje młodzieżowej piłki nożnej na poziomie powiatu pracuje nad propozycjami pewnych systemowych rozwiązań, które pozwolą na uporani się z kilkoma trudnościami jak brak wypracowanych zasad współpracy ze szkółkami piłkarskimi, brak współdziałania przy rozwoju najzdolniejszych zawodników, niewystarczające wsparci finansowe dla prowadzonej działalności szkoleniowej – Jarosław Gurgul – Prezes MOKSIR „Piast” Czchów.


um

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast