Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Montaż paneli fotowoltaicznych na budynku Gminnego Centrum Kultury w Szczurowej

Montaż paneli fotowoltaicznych na budynku Gminnego Centrum Kultury w Szczurowej

IMG_1265Związek Gmin Dolnego Dorzecza Rzeki Raby z siedzibą w Gdowie, do którego należy Gmina Szczurowa przystąpił do realizacji  projektu pt.: „Poprawa jakości powietrza na terenie zlewni rzeki Raby” w ramach pozyskanego unijnego dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, oś priorytetowa 7, Infrastruktura ochrony środowiska, Działanie 7.2.

Realizacja wspólnego projektu gmin: Biskupic, Drwini, Łapanowa, Czciany i Szczurowej zakłada montaż instalacji solarnych i fotowoltaicznych oraz termomodernizację i wymianę źródeł ciepła w obiektach użyteczności publicznej. W gminie Szczurowa realizacją projektu objęty został budynek Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej. Wkrótce podobne panele zamontowane zostaną na budynku domu ludowego w Zaborowie i szkole w Niedzieliskach.

W ramach prowadzonych prac wykonana zostanie instalacja zasilająca w energię elektryczną, pozyskiwaną metodą on-grid. Instalacja produkuje energię ze słońca, a następnie zamienia ją na prąd, który oddajemy do sieci energetycznej. Planowane zakończenie prac przewidywane jest na koniec grudnia 2014 r.

ug

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast