Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Nadchodzą upalne dni!

Nadchodzą upalne dni!

slonceJak informuje IMGW PIB w najbliższe dni słupki rtęci poszybują bardzo wysoko. W weekend termometry pokażą nawet 35 stopni C. W tym upalnym czasie pamiętajmy o naszych starszych i samotnych sąsiadach. Zadbajmy także o czworonożnych przyjaciół.

W sobotę prognozuje się temperaturę maksymalną od 30 do 32 stopni Celsjusza, a w niedzielę i poniedziałek nawet do 36 stopni Celsjusza.

Wysokie temperatury szczególnie dają się we znaki osobom starszym i chorym. Otoczmy takie osoby szczególną opieką – zadbajmy, by nie zabrakło im czystej, świeżej wody, zróbmy zakupy, zrealizujmy receptę w aptece, przewietrzmy mieszkanie itd.
Pamiętajmy, że starość, niedołężność czy choroba stają się w połączeniu z upałami szczególnie uciążliwe. Ważnym jest, by przynajmniej dwa razy dziennie zadzwonić lub odwiedzić samotnego sąsiada, aby sprawdzić, czy nie zasłabł lub gorzej się poczuł.

Nie zapominajmy również o naszych czworonożnych przyjaciołach. W czasie miesięcy letnich należy przede wszystkim zapewnić zwierzęciu możliwość schronienia się przed słońcem oraz stały dostęp do świeżej wody. Należy pamiętać, że w czasie upałów będzie spożywać jej o wiele więcej niż w miesiącach chłodniejszych. Nigdy nie wolno zostawiać psa czy kota w zamknięciu, narażonego na promienie słoneczne. Dotyczy to zarówno przebywania na wybiegu, umieszczenia w klatce, czy w samochodzie.

UG Gnojnik

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast