Nie przegap
Strona główna » Kultura » Największe hity muzyki filmowej na żywo w Borzęcinie!

Największe hity muzyki filmowej na żywo w Borzęcinie!

plakat-sponsor20 lipca 2013 w amfiteatrze obok stadionu w Borzęcinie-Borku odbędzie się koncert muzyki filmowej. Zaprezentuje się Bydgoska Orkiestra Muzyki Filmowej pod dyrekcją ks. Przemysława Pasternaka.

W repertuarze niezapomniane przeboje m.in. z „Gladiatora”, „Indiany Jonesa”, „Władcy Pierścieni”, „Ostatniego Mohikanina”, „Serca Smoka” i „Nędzników”. W koncercie nazwanym „SYMPHONY THE BEST” usłyszymy największe hity muzyki filmowej, musicalowej i klasycznej. Magiczne dźwięki artystów przeniosą nas w świat filmu, opery i operetki.

Na scenie wystąpią: Edyta Krzemień – polska gwiazdą musicalowa, Judyta Wenda, Dawid Pelowski, Agata Walczak, Magdalena Wiesztort, Albert Memeti, Agata Dębska Kornaga. Towarzyszyć im będą: Nick Sinckler z programu „Fabryka Gwiazd” oraz Jakub Szyperski finalista programu „Must Be The Music”.

Transmisja na żywo w radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

 

– Bez wątpienia będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Nie często słyszy się o tego typu koncertach, szczególnie w małych miejscowościach. W Borzęcinie zaprezentują się lokalne grupy muzyczne i taneczne działające na terenie naszej gminy a po nich wystąpi Bydgoska Orkiestra Muzyki Filmowej na czele z maestro ks. Przemysławem Pasternakiem opowiada Piotr Kania, dyrektor ośrodka kultury, organizator festiwalu.

„Bydgoska Orkiestra Muzyki Filmowej” – to ceniona nie tylko w Polsce, ale odnosząca sukcesy również poza granicami kraju orkiestra pod batutą ks. Przemysława Pasternaka.

Ks. Przemysław Pasternak CM pochodzi z Żywca, w 2006 roku rozpoczął pracę w Kościele Księży Misjonarzy w Tarnowie. Jest pomysłodawcą, założycielem, kompozytorem i dyrygentem Capella Tarnoviensis. Od najmłodszych lat jest zawiązany z muzyką. Jego pierwszym skomponowanym dziełem była Msza Organowa d-moll. Aktualnie ks. Przemysław Pasternak pracuje w Bazylice Mniejszej św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Na swoim koncie ma wiele opracowań orkiestrowych i chórowych utworów liturgicznych. Jest również współtwórcą muzyki filmowej i rozrywkowej.

Znakomici muzycy, wspaniały chór i wokaliści, repertuar pełen hitów i światowych standardów, a do tego magiczna oprawa.  To trzeba zobaczyć!

Wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak podkreśla, że wakacje to czas, w którym gmina Borzęcin zapewnia mieszkańcom moc sportowo-rekreacyjnych i kulturalnych atrakcji. – Służy temu nie tylko aura, ale również czas wakacji, urlopów i letniego wypoczynku. Ofertę, którą rok rocznie przygotowujemy, jest adresowana nie tylko do mieszkańców gminy, ale również regionu, tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas i kochają muzyczne klimaty. Będzie zatem rodzinnie, klimatycznie, muzycznie, smacznie i sportowo. Gościnna gmina Borzęcin zaprasza!

Festiwal „Muzyka Lata” w Borzęcinie

17:00 – 19:00 – Blok zabaw dla dzieci

17:20 – Przegląd twórczości lokalnych grup muzycznych i tanecznych

  • Zespół Pieśni i Tańca „Borzęcanie” – tańce ludowe krakowskie i lubelskie
  • Kapela ZPiT „Borzęcanie” – koncert
  • Cantantes Dei – koncert muzyki religijnej
  • Blue Jay – koncert rockowy

20:30 – Koncert „SYMPHONY THE BEST” – największe hity muzyki klasycznej, filmowej i musicalowej w wykonaniu Bydgoskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod batutą maestro ks. Przemysława Pasternaka

22:30 – Dyskoteka plenerowa

Organizatorami wydarzenia są: Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, Rada Gminy Borzęcin oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

Sponsorzy: BRUK-BET, SUPER KRUSZ, Krakowski Bank Spółdzielczy, CLIMAX, CEMEX Polska i BUD-DRÓG.

m

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast