Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Nauczyciele Technikum w ZSP nr 1 wyjadą do Finlandii

Nauczyciele Technikum w ZSP nr 1 wyjadą do Finlandii

OLYMPUS DIGITAL CAMERAAgencja Narodowa Programu Leonardo da Vinci zatwierdziła do realizacji wniosek złożony przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku „Wymiana doświadczeń”, umożliwiający wyjazd nauczycieli Technikum do Konsorcjum Edukacyjnego w Jyväskylä w Finlandii.

Konsorcjum tworzy jedną z największych instytucji kształcenia zawodowego w Finlandii. Zapewnia kształcenie ogólne, jak i edukację zawodową i szkolenia dla 8000 młodych ludzi oraz dla 13000 dorosłych każdego roku. Po wypełnieniu stosownych dokumentów i podpisaniu umowy przez dyrektora szkoły Marię Górę w dniu 8.07.2013 r. rozpoczęto wdrażanie działań związanych z wyjazdem.

Projekty mobilności polegają na organizowaniu wyjazdów zagranicznych dla uczniów, pracowników, absolwentów i bezrobotnych, a także szkoleniowców. Celem wyjazdów jest szkolenie i zdobywanie praktycznego doświadczenia zawodowego (praktyki i staże zagraniczne) bądź poznawanie ciekawych rozwiązań, metod i praktyk w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego (wymiany doświadczeń). Założeniem projektów tego typu jest połączenie teorii z praktyką, a co za tym idzie – wzmacnianie więzi między światem edukacji i pracy.

Zatwierdzony projekt „Wymiana doświadczeń” w ramach programu Leonardo da Vinci  przeznaczony jest dla nauczycieli przedmiotów zawodowych nauczanych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, nauczycieli języka angielskiego zawodowego oraz dla reprezentantów starostwa jako organu prowadzącego. Głównym celem wyjazdu jest zapoznanie się  z systemem kształcenia zawodowego Finlandii, poznanie nowoczesnych metod nauczania, poprawa umiejętności językowych oraz poznanie kultury Finlandii.

Nauczyciele uczestniczący w projekcie będą mogli przekonać się, które rozwiązania stosowane w Konsorcjum można wprowadzić lub dostosować do warunków szkolnych. Wyjazd zaplanowano na sierpień 2013 r.

sp

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast