Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » NAUKOBUS w Domosławicach – najważniejsze informacje / 25-26 marca 2019 r.

NAUKOBUS w Domosławicach – najważniejsze informacje / 25-26 marca 2019 r.

Nauka dla Ciebie! 20 mobilnych, interaktywnych eksponatów angażujących i doświadczeni edukatorzy wyruszyli do szkół w całym kraju. Od 25 do 26 marca 2019 r. będą gościć na terenie Gminy Czchów. Z oferty edukacyjnej Naukobusa skorzysta ponad 550 dzieci z terenu Gminy Czchów. Dodatkowo zarówno w poniedziałek, jak i wtorek wszyscy zainteresowani mieszkańcy gminy będą mogli w godzinach popołudniowych odwiedzić wystawę. Szczegóły w harmonogramie.

W ramach projektu „Nauka dla Ciebie”, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, mobilne centrum doświadczalne dociera do miejsc, w których nieczęsto poznaje się prawa nauki przez samodzielne eksperymentowanie. W 2019 roku organizatorzy zamierzają dotrzeć Naukobusem do 100 małych miejscowości, a Planetobusem do kolejnych 60.

Wystawa, która jeździ w Naukobusie jest zminiaturyzowaną wersją eksponatów, które na co dzień można oglądać w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, a w Planetobusie jeździ mobilne planetarium. W Naukobusie jest 20 mobilnych eksponatów, a dzieci mogą eksperymentować korzystając ze wsparcia edukatorów z Centrum Nauki Kopernik. Każda wizyta trwa 2 dni. W tym czasie eksponaty są rozstawione w szkole, a uczniowie, mogą z nich korzystać przez 6 godzin dziennie. Samodzielne eksperymentowanie to doskonała metoda poznawania świata, a edukatorzy dodatkowo objaśniają działanie eksponatów i pomagają zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Siedząc na wirującym krześle można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu, trójwymiarowy model ludzkiego ciała uczy tego, jak jesteśmy zbudowani, a łamigłówki to znakomity trening dla mózgu. Uczniowie otrzymują także „Poradnik młodego naukowca” z doświadczeniami, które mogą przeprowadzić w domu.

Jednym zdaniem – Warto skorzystać!

Harmonogram wizyty NAUKOBUS <==

czchow.pl