Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, w samochodzie miał narkotyki.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, w samochodzie miał narkotyki.

Policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego, który najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać, a potem stał się agresywny wobec interweniujących funkcjonariuszy. Podczas kontroli okazało się, że młody mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki.

W nocy z 19/20 kwietnia 2017r. ok. godz. 1.00 policjanci patrolujący ulicę Solskiego w Brzesku zauważyli samochód jadący bez wymaganych świateł. Użyli sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej, aby zatrzymać pojazd do kontroli, jednak kierowca citroena całkowicie to zignorował. Po krótkim pościgu, najpierw samochodowym, a później pieszym, policjanci zatrzymali 19-latka. Wówczas mężczyzna stał się agresywny wobec funkcjonariuszy, zaczął ich szarpać i odpychać. Po obezwładnieniu krewkiego 19-latka okazało się, że posiada on przy sobie ok. 10 g marihuany. W trakcie kontroli mężczyzna nie okazał prawa jazdy. Policjanci sprawdzili uprawnienia kierowcy i ustalili, że ponad tydzień temu zostało mu zatrzymane za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Teraz okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających oraz stosowania przemocy w celu zmuszenia funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej. Przestępstwa te zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności. 19-latek odpowie też za wykroczenia, których się dopuścił.

KPP Brzesko