Nie przegap
Strona główna » Region » Nieodpłatna pomoc prawna dla obywateli

Nieodpłatna pomoc prawna dla obywateli

Działające w Bochni „Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Bochni”, podejmując  wiele inicjatyw, przez swoją wieloletnią aktywność stało się trwałym i uznanym elementem życia społecznego Bochni i całego regionu. To między innymi wpłynęło na fakt że właśnie Stowarzyszeniu Kolpinga po raz kolejny zostało powierzone zadanie prowadzenia w 2017 r.  Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Zespół prawników przez cztery godziny dziennie i pięć dni w tygodniu od poniedziałku do piątku jest do dyspozycji tych, którzy potrzebują porady w rozwiązywaniu swoich problemów. Biura są przez wszystkie dni w tych samych stałych punktach: na północy powiatu w Drwini w urzędzie Gminy w poniedziałki w godz. 13.00-17.00, we wtorki 12.00-16.00, w środy 14.00-18.00 w czwartki 9.00-13.00 i w piątki w godz. od 8.00 do 12.00.

Natomiast na południu powiatu punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej funkcjonuje w Lipnicy Murowanej w poniedziałki w godz. 8.00-12.00, we wtorki 14.00-18.00, w środy 9.00-13.00 w czwartki 14.00-18.00 i w piątki w godz. od 9.00 do 13.00.

Punkty działają zarówno do południa jak i  do późna w godzinach popołudniowych tak, aby mogły z nich skorzystać również osoby pracujące.
Punkty funkcjonują, co prawda,  w dwóch gminach tj. w Drwini i Lipnicy Murowanej, ale korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej mogą mieszkańcy wszystkich gmin, i to nie tylko powiatu bocheńskiego, w tym zakresie nie obowiązuje bowiem żadna rejonizacja. Każdy może wybrać sobie biuro i prawnika z którego pomocy zechce skorzystać. Warto wykorzystać fakt, że porady są całkowicie bezpłatne i wyrobić sobie jeszcze stosunkowo mało popularny w Polsce  zwyczaj zasięgania opinii prawnika przed podjęciem różnego rodzaju decyzji. Decyzji które mogą być bardzo brzemienne w skutki i których potem nie będzie można odwrócić, albo będzie to niesłychanie trudne. Prawnik powie jakie dana decyzja niesie konsekwencje, jakie są korzyści i jakie zagrożenia, na co warto zwrócić uwagę. W ten sposób osoba planująca podjęcie określonej decyzji będzie to mogła uczynić bardziej świadomie.


IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast