Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » „Niezręczne” ślady niechcianych gości – o problemach centrum Brzeska

„Niezręczne” ślady niechcianych gości – o problemach centrum Brzeska

Mieszkańcy Brzeska i osoby prowadzące firmy w okolicy centrum miasta, a w szczególności w okolicy rynku skarżą się na problemy jakie sprawiają pijane osoby. Grupy pijaków, którzy w centrum miasta spożywają alkohol, hałasują i co najgorsze załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w bramach – to widok który jest nie do zniesienia dla naszych czytelników. Wiele osób pisze do nas i przesyła zdjęcia.

W ubiegłym tygodniu udostępniliśmy na profilu facebookowym Informatora Brzeskiego zdjęcie zrobione przez jednego z mieszkańców – na nieco niewyraźnym zdjęciu zrobionym telefonem widać osobę leżącą w bramie kamienicy w której znajduje się bankomat, a także główne wejście do kilku poważnych instytucji instytucji. Pod zdjęciem rozgorzała ostra dyskusja. Osoby piszące były dosyć podzielone. Pojawiły się głosy troski o zdrowie leżącego, trochę żartów o charakterze „finansowym”. Przy okazji dostało się również i naszej redakcji – dlaczego zamiast pomóc osobie leżącej udostępniamy tylko jej zdjęcie? Jednak kilka osób zwróciło na skalę tego problemu i jego powtarzalność oraz całkiem sporą uciążliwość.

– Sytuacja jest dość częsta…. panowie barykadują się zastawiając drzwi wycieraczką, a po wejściu do pomieszczenia czuć intensywny zapach alkoholu. Pan sobie smacznie chrapał kiedy ja sforsowałem drzwi, żeby wypłacić pieniądze – pisze jeden z naszych czytelników.

Problem zablokowanych drzwi i woni alkoholu to jedno. Jednak zdarzają się i mniej przyjemne sytuacje, a można by rzec że wręcz obrzydliwe, gdy brama robi za szalet. Zdjęć które otrzymaliśmy przez szacunek dla czytelników nie zamieścimy… Ktoś zapyta jak z tym walczyć? Jako redakcja nie jesteśmy od tego by dawać na nie odpowiedź. 

Przepisy nic nie dają, wiara w dobre wychowanie i kulturę jest co raz słabsza, może częstsze patrole policji pomogłyby w utrzymaniu porządku? A może kamera i zamykane na noc drzwi dostępne tylko dla posiadaczy kart płatniczych?

Czekamy na Wasze komentarze.

foto – K.

IB 

„Niezręczne” ślady niechcianych gości Dziękujemy za nadesłany materiał.redakcja@informatorbrzeski.plhttps://www.informatorbrzeski.pl/niezreczne-slady-niechcianych-gosci-o-problemach-centrum-brzeska/

Opublikowany przez Informator Brzeski Wtorek, 28 maja 2019