Nie przegap
Strona główna » Kultura » Noc Muzeów 2013 Zamek w Dębnie / sobota 18 maja

Noc Muzeów 2013 Zamek w Dębnie / sobota 18 maja

zamekzdjecieMuzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza na Międzynarodową Noc Muzeów 18 maja 2013 roku (sobota). Imprezy w ramach wydarzenia odbywać się będą w Ratuszu, Muzeum Etnograficznym, Gmachu Głównym, BWA Galerii Miejskiej w Tarnowie oraz w Zamku w Dębnie. WSTĘP NA WSZYSTKIE IMPREZY BEZPŁATNY.

W nawiązaniu do rocznicy wybuchu powstania styczniowego – nocne zwiedzanie zamku w Dębnie będzie się odbywało pod hasłem „W mroku powstańczych nocy…”. Organizatorzy zapraszają w godzinach 17.30 – 24.00.

W programie:

– otwarte zwiedzanie Muzeum Zamku z przewodnikiem,
– koncert uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Brzesku,
– inscenizacja słowno – muzyczno – teatralna na podstawie pamiętnika Ludwika Dębickiego „Z dawnych wspomnień” przez grupę teatralną działającą przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku,
– żywa lekcja historii wokół Zamku – sceny związane z dziejami regionu, na tle XIX -wiecznych zrywów powstańczych ( w tym inscenizacje i pokazy konne )

– Na zamkowych skarpach i wokół parku interaktywna gra terenowa dla wszystkich chętnych wg scenariusza „W mroku powstańczych nocy” – ze znajomości historii powstań w XIX w oraz dziejów regionu w tym okresie – zachęca prezes Fundacji Timszel Łukasz Przybyło. W grze mogą brać udział zespoły złożone z 2-4 osób. Nie ma ograniczeń wiekowych. Udział w grze jest bezpłatny! Początek gry od 17: 30 .Tematyka zagadnień, pytań odnosi się zarówno do wiedzy związanej z historią Zamku, regionu i Polski w XIX wieku jak i do umiejętności logicznego rozwiązywania zagadek i twórczego myślenia.

Wstęp wolny !

Organizatorami imprezy są: Muzeum Zamek w Dębnie, Fundacja Timszel, projekt współfinansowany ze środków Gminy Dębno

Muzeum Okręgowe w Tarnowie / IB / Timszel