Nie przegap
Strona główna » Kultura » NOC MUZEÓW na zamku w Dębnie / „Gość w dom, Bóg w dom”

NOC MUZEÓW na zamku w Dębnie / „Gość w dom, Bóg w dom”

zamekzdjecieW sobotę, 16 maja 2015 zapraszamy do Zamku w Dębnie na kolejną edycję Międzynarodowej Nocy Muzeów.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie, którego oddziałem jest Zamek w Dębnie, od kilku lat z powodzeniem uczestniczy w ogólnoeuropejskiej akcji organizowanej pod wspólną nazwą „Noc Muzeów”. Propozycja odwiedzin obiektów muzealnych w godzinach wieczornych oraz nocnych, specjalnie przygotowane, atrakcyjne programy tematyczne przyciągają znaczną liczbę gości.

Ta szczególna atrakcja wpisała się trwale w kalendarze i pamięć mieszkańców naszego regionu, jest wyczekiwana, komentowana, omawiana. Z rozmysłem także, Muzeum tarnowskie realizuje sobotnio-niedzielną „Noc Muzeów”, dobę po wydarzeniach krakowskich. Sprzyja to wzrostowi turystyki kulturalnej na terenie Małopolski z jednej strony, z drugiej zaś wiemy, że sami mieszkańcy regionu tarnowskiego skorzy są do odwiedzin w Muzeum właśnie w sobotę.

PROGRAM

Zamek w Dębnie
„Gość w dom, Bóg w dom”
18.00 – 24.00

We wnętrzach zamku:
– inscenizacja muzyczno-teatralna związana ze staropolską kulturą stołu i smaku
– gra terenowa w nawiązaniu do kultury staropolskiej na terenie przyzamkowego parku

Na zamkowym dziedzińcu:
– możliwość zakupu i skosztowania staropolskich potraw przygotowanych przez działające w Dębnie: Koło Gospodyń Wiejskich, Restaurację „Mamma mia” i Piekarnię Gminnej Spółdzielni „SCh” oraz Sklep „Lewiatan”
Na Zamku w Dębnie, projekt realizowany przy współpracy z Fundacją TIMSZEL, Dębińskim Centrum Kultury, z Grupą Teatralną GT działającą przy parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku, oraz z młodzieżą ze Szkoły Muzycznej YAMAHA w Tarnowie

Pozostałe atrakcje muzealne w regionie <== 

 

muzeum.tarnow.pl