Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Nowa parafia w Woli Dębińskiej?

Nowa parafia w Woli Dębińskiej?

Z inicjatywą budowy kościoła w Woli Dębińskiej wyszedł ordynariusz diecezji tarnowskiej ks. bp Wiktor Skworc. Misję tę powierzył księdzu Józefowi Schabowi, katechecie z parafii pw. Świętej Małgorzaty w Dębnie.

Obecnie cała Wola Dębińska należy do parafii w Dębnie, gdzie znajduje się także zabytkowy kościół poddawany w ostatnim czasie gruntownej renowacji i remontowi. Wraz z wybudowaniem nowego kościoła parafia zmieniłaby granice. Na części jej obecnego obszaru powstałaby nowa parafia w Woli Dębińskiej, do której mogłyby należeć także sąsiednie wsie we wschodniej części gminy takie jak np. Biadoliny Szlacheckie czy Perła.

Trudno powiedzieć, kiedy można się spodziewać wybudowania kościoła i utworzenia nowej parafii. W komunikacie biksupa ordynariusza odczytanym w parafii w Dębnie nie ma mowy o żadnych datach. Przypuszczalnie wszystko zależeć będzie od możliwości finansowych. Na razie wiadomo, że parafia w Dębnie dysponuje już działką pod budowę kościoła, która znajduje się w Woli Dębińskiej nieopodal drogi na Bielczę.

gp

Podobne artykuły

„%RELATEDPOSTS%”