Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Nowe drogi w gminie Iwkowa

Nowe drogi w gminie Iwkowa

W gminie Iwkowa wielka budowa i remonty dróg. Gmina jest bardzo specyficzna. Aż sześć miejscowości posiada rozproszoną zabudowę. W związku z tym potrzeba nowych dróg jest bardzo duża. Co roku budowane są nowe odcinki i remontowane stare drogi, a i tak to nie wystarcza. Także w tym roku powstają nowe drogi. – Na początku roku podjęliśmy działania polegające na uzyskaniu dofinansowania z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Funduszu Sołeckiego – informuje wójt Bogusław Kamiński. – Udało nam się zdobyć te środki i w tej chwili, albo remonty i budowa dróg zostały zakończone, albo są na ukończeniu. Między innymi całkowicie przebudowaliśmy drogę Porąbka Iwkowska – Drużków Pusty. Łączy ona powiaty brzeski z limanowskim. Droga została poszerzona. Jezdnia ma szerokość 5,5 metra, a wraz z poboczami 6,5 metra. Po obu stronach drogi zamontowano korytka odwadniające. Jest to nowa jakość. Wylano łącznie 1600 ton nowego asfaltu – kończy wypowiedź wójt. Jest to bardzo ważna droga o znaczeniu międzyregionalnym.

Zakończono również budowę trzykilometrowej drogi Wojakowa – Góry. To także bardzo ważna droga, ponieważ w tym miejscu zabudowa jest bardzo rozproszona i mieszkańcy wszystkie załatwienia muszą wykonywać samochodem. Podobna sytuacja występuje w miejscowości Kąty, gdzie wyremontowano drogę do Drużkowa Pustego, skracając jednocześnie mieszkańcom drogę do kościoła i szkoły. Uprzednio była ona zniszczona przez intensywne opady deszczu i powódź.

Wybudowane i wyremontowane drogi mają bardzo duże znaczenie dla mieszkańców. Wprawdzie utrzymanie dróg stanowi wysokie koszty dla Urzędu Gminy, ale dzięki nim rozwija się przedsiębiorczość, powstają nowe firmy i dzięki temu gmina się rozwija.


IB

MATERIAŁ SPONSOROWANY

Czeslaw Siekierski – Życzenia Bożonarodzeniowe

Czesław Siekierski – Życzenia Bożonarodzeniowe

Opublikowany przez Informator Brzeski Środa, 19 grudnia 2018