Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Nowe przedszkole w Uszwi

Nowe przedszkole w Uszwi

Projekt nowego przedszkola w UszwiPrzedszkole w Uszwi funkcjonuje w budynku, który ma już ponad sto lat. Przedszkole było wielokrotnie zalewane i jego modernizacja pochłonęłaby zbyt duże koszty.

Dlatego w gminie Gnojnik już kilka lat temu zapadła decyzja o zakupie działki od parafii, na której postawiony zostanie nowy budynek. W tym roku zapewniono środki na przygotowanie dokumentacji i projektu z pozwoleniem na budowę. – Mam nadzieję, że w najbliższej perspektywie finansowej nasze zamierzenia zostaną zrealizowane – mówi wójt gminy Sławomir Paterek. – Będziemy także chcieli na tę inwestycję pozyskać środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, ponieważ projekt będzie powstawał w technologii pasywnej, tak aby koszty eksploatacji budynku przez kolejne lata były zdecydowanie niższe niż przy użytkowaniu aktualnie powstających budynków standardowych – kończy wypowiedź wójt.

Szacunkowy koszt budowy budynku wyniesie pomiędzy 3 a 5 milionów złotych. Budynek będzie miał charakter wielofunkcyjny, w którym swoją siedzibę oprócz przedszkola znajdą również świetlica wiejska, biblioteka i czytelnia. Czas oddania nowego przedszkola do użytku to maksymalnie koniec 2020 roku.

IB