Nie przegap
Strona główna » Region » Nowe radiowozy dla tarnowskiej Policji ze wsparciem samorządów

Nowe radiowozy dla tarnowskiej Policji ze wsparciem samorządów

Komenda Miejska Policji w Tarnowie otrzymała nowe radiowozy, których zakup był możliwy dzięki wsparciu samorządów lokalnych, w tym Powiatu Tarnowskiego. Będą one wykorzystywane przez tarnowskich funkcjonariuszy podczas ich służby w Tarnowie i w regionie.

W sumie zakupionych zostało piętnaście radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych, marki Opel i Hyundai. W uroczystym przekazaniu samochodów do użytku uczestniczył Starosta Tarnowski Roman Łucarz. – Środki budżetowe są dzielone w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Tarnowskiego, a ważnym tego przejawem jest doposażanie Policji w nowoczesny sprzęt i samochody, które pomagają tej formacji skuteczniej pełnić służbę i wykonywać zadania – mówił Starosta Tarnowski.

Zakup radiowozów wsparły też gminy: Ciężkowice, Rzepiennik Strzyżewski, Wietrzychowice, Zakliczyn i Miasto Tarnów. Trzy nieoznakowane samochody, które trafią do tarnowskiej „drogówki” zostały zakupione ze środków Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Dzięki wsparciu Posła na Sejm RP Michała Wojtkiewicza do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie trafiła również nowoczesna, hybrydowa Toyota Auris, zakupiona ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, która będzie służyć policjantom w komisariacie w Tuchowie.

Jak podkreślił Komendant Miejski Policji w Tarnowie Mariusz Dymura, te nabytki to – duże wzmocnienie i jednocześnie unowocześnienie tarnowskiego taboru.

Z budżetu Powiatu Tarnowskiego zakup samochodów dla tarnowskiej Policji został dofinasowany kwotą 60 tys. zł.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia dostępnych jest – tutaj.

powiat.okay.pl