Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Nowe środki dla LGD – zdjęcia

Nowe środki dla LGD – zdjęcia

DSC_1599-nLGD „Kwartet na Przedgórzu i LGD „na Śliwkowym Szlaku” z Powiatu Brzeskiego otrzymały dodatkowe środki unijne, przekazane przez resort rolnictwa. Podczas spotkania, które odbyło się w „Bacówce” w Iwkowej wszyscy zgodnie mówili, że to wielki sukces. Spośród 336 Lokalnych Grup Działania, które działają w kraju wybrano 72, które otrzymały dodatkowe środki na łączną kwotę ponad 268 milionów złotych.

W Małopolsce na 39 działających LGD wnioski złożyły zarządy 22 z nich. Zostały ocenione bardzo wysoko i aż dwadzieścia i pół miliona złotych trafiło do naszego województwa. To bardzo dobry wynik, potwierdzający zasadność działania LGD. Promesy podczas spotkania wręczył Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys. Gratulacje od wicemarszałka przyjmowali dyrektorzy LGD, burmistrzowie i wójtowie, wśród których znaleźli się burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, Wójt Iwkowej Bogusław Kamiński, wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak, wójt Gnojnika Sławomir Paterek i wójt Dębna Grzegorz Brach. Burmistrza Czchowa reprezentował Sekretarz Miasta i Gminy Jarosław Gurgul, delegowany przez burmistrza Czchowa do zarządu LGD „Na Śliwkowym Szlaku”.

Oba działające na terenie powiatu LGD otrzymały wysokie kwoty i znalazły się w czołówce listy. Stowarzyszenie LGD „Kwartet na Przedgórzu” otrzymało 4,17 miliona złotych, a Stowarzyszenie LGD „Na Śliwkowym Szlaku” 3,08 miliona złotych. Działalności stowarzyszeń zawdzięczamy między innymi nowe centra wsi, wydawnictwa książkowe i katalogowe, doposażenie zespołów folklorystycznych i inne przedsięwzięcia. To oczywiście tylko niektóre przykłady wydatkowania środków. Z nowych będą realizowane projekty dotyczące turystyki i infrastruktury sportowej dla mieszkańców. Projekty w większości są już gotowe i niebawem rozpocznie się ich realizacja.

IB

Foto. Maciej Mazur IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast