Nie przegap
Strona główna » Region » Nowe targowisko w Wojniczu już czynne

Nowe targowisko w Wojniczu już czynne

Od paru dni działa nowy plac targowy w Wojniczu. Zrealizowana inwestycja ma służyć przede wszystkim lokalnym producentom rolnym oraz wszystkim mieszkańcom gminy.

W Wojniczu do użytku oddano kolejną inwestycję, której realizacja kosztowała ponad 357 tys. zł. Z nowego placu targowego będą mogli korzystać sprzedawcy, rolnicy, przedsiębiorcy oraz twórcy ludowi.

Realizacja zadania pn. „Przebudowa placu targowego wraz z rozbiórką istniejących elementów oraz budową nowych kramów z infrastrukturą towarzyszącą” zakładała całkowity demontaż istniejących straganów oraz całkowitą wymianę nawierzchni utwardzonej. Nowa nawierzchnia, która powstała na odwodnionym placu wykonana została z kostki betonowej oraz częściowo
z kostki granitowej. Na tak przygotowanej powierzchni usytuowane zostały nowe stanowiska handlowe w formie trzech zadaszonych wiat. W północnej części placu umiejscowiono ławki, kosz oraz poidełko wody pitnej.

– Przebudowa placu targowego poprawiła nie tylko estetykę naszego miasta, ale także wpłynęła na warunki handlu. Stare stragany były w złym stanie, teraz plac jest czysty i ładny przez co zakupy można robić w dobrych warunkach. Warto podkreślić, że w tym miejscu kupujemy świeży towar bezpośrednio od tych, którzy go wytwarzają, a schludnie wyglądające stoiska  z pewnością zachęcają do zakupów – mówi burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*