Nie przegap
Strona główna » Region » Noworoczne spotkanie ludowców i samorządowców

Noworoczne spotkanie ludowców i samorządowców

12 stycznia, już po raz 16 Polskie Stronnictwo Ludowe zorganizowało spotkanie opłatkowe. Do udziału w świątecznej uroczystości ludowcy zaprosili samorządowców, sympatyków i członków PSL z powiatu bocheńskiego. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Nowym Wiśniczu. Rozpoczęło się od części oficjalnej, która miała miejsce w sali wiśnickiego kina. Druga część odbyła się w restauracji Hetmańska.

Gospodarzami spotkania byli: prezes Zarządu Powiatowego w Bochni Ryszard Drożdżak wraz z prezesem Gminnego Zarządu PSL w Nowym Wiśniczu Tadeuszem Koziołem. Spotkanie rozpoczął zespół muzyczny o nazwie „Witos”, który towarzyszył uczestnikom spotkania do zakończenia uroczystości. Przybyłych gości powitał Tadeusz Kozioł, a następnie prezes Ryszard Drożdżak odniósł się do głównego przesłania, które jest przewodnią myślą opłatkowego spotkania, jak również do idei Polskiego Stronnictwa Ludowego – budowania braterstwa , jedności wśród Polaków I wzajemnego szacunku do siebie.

Życzenia dla uczestników złożyli: Małgorzata Więckowska – Burmistrz Nowego Wiśnicza, Adam Korta – Starosta Bocheński, Czesław Siekierski – poseł Parlamentu UE, Ludwik Węgrzyn – Prezes Związku Powiatów Polskich.

Wśród gości obecni byli również członkowie Zarządu Powiatu radni Rady Powiatu Bocheńskiego, wójtowie gmin, sołtysi, przedsiębiorcy I sympatycy Ruchu Ludowego.

Dużymi brawami publiczność nagrodziła za piękny występ grupę kolędniczą z Królówki.

Jak zawsze przy okazji takich spotkań powiększa się rodzina ludowców o kolejnych członków. Tym razem wręczono trzy legitymacje dla młodych ludzi z gminy Nowy Wiśnicz.

Druga część uroczystości odbyła się w restauracji, gdzie po ceremonii poświęcenia opłatków uczestnicy składali sobie życzenia, a po wspólnym kolędowaniu rozpoczęła się biesiada.

Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim za udział w spotkaniu. Szczególne słowa podziękowania kierują do przedsiębiorców, którzy pomogli w organizacji imprezy.

ZPPSL Bochnia

Fot. Maciej Mazur

Fot. Maciej Mazur

Opublikowany przez Informator Brzeski Niedziela, 13 stycznia 2019