Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Nowy chodniki w Borzęcinie i Bielczy

Nowy chodniki w Borzęcinie i Bielczy

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, gmina Borzęcin wespół z Powiatem Brzeskim, na mocy zawartego porozumienia wybudowała kolejne odcinki chodników w ciągu dróg powiatowych. W Borzęcinie Górnym kontynuowano prowadzoną do tej pory budowę chodnika w kierunku Borzęcina Dolnego. Nowy ciąg pieszy wybudowano na odcinku 316 metrów. W Bielczy uzupełniono infrastrukturę komunikacji pieszej o nowy chodnik wraz z kanalizacją deszczową na odcinku od skrzyżowania z drogą w kierunku Woli Dębińskiej do mostu na rzece Uszwica. Prace prowadzono na długości 184 metrów. Łączny koszt budowy chodników w tych dwóch miejscowościach zamknął się kwotą 276 tysięcy 200 złotych.

– Od lat prowadzimy działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Jednym z elementów tych działań jest budowa chodników w miejscowościach o największym natężeniu ruchu drogowego. Zadania realizujemy zarówno w ciągach dróg gminnych, jak również powiatowych i wojewódzkich przy współpracy i partycypacji finansowej z samorządami powiatu i województwa. Oprócz bieżących prac budowlanych prowadzone są prace projektowe zmierzające do przygotowania kolejnych chodnikowych inwestycji, celem ich realizacji w następnych latach – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

To nie jedyne prace związane z budową chodników w gminie Borzęcin w bieżącym roku. Kilka tygodni temu zakończono budowę ciągu pieszego w Przyborowie. Realizowana jest budowa kolejnego odcinka w ramach przebudowy drogi powiatowej w centrum Bielczy. Gmina Borzęcin partycypuje w realizacji tych zadań w połowie kosztów.


ug

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast