Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Nowy nabytek Urzędu Gminy Borzęcin

Nowy nabytek Urzędu Gminy Borzęcin

7 grudnia br. została zrealizowana dostawa dla Gminy Borzęcin fabrycznie nowego ciągnika rolniczego Farmtrac 690 DT z kabiną oraz osprzętem o mocy 90 KM. Zakupiony sprzęt wykorzystywany będzie przy realizacji zadań własnych gminy związanych z szeroko pojętą gospodarką komunalną, w tym bieżącym utrzymaniem dróg oraz gospodarką śmieciową.

– Zakup ten z pewnością wpłynie na zmniejszenie kosztów zadań realizowanych przez gminę. Dzięki nowemu ciągnikowi o wyższej mocy od jednostki będącej aktualnie w dyspozycji, będzie można realizować niektóre prace remontowe bez konieczności ich zlecania na zewnątrz. To pozwoli na wygenerowanie oszczędności, które pozwolą rokrocznie na realizację szerszego zakresu prac – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Zakupiony ciągnik wyposażony jest w fabrycznie nowy ładowacz czołowy TUR o udźwigu 1600 kg z hydrauliką 3 – sekcyjną, hydraulicznie otwieraną łyżkę budowlaną 4 w 1 o szerokości 2 metry i objętości 0,50 m3 oraz TUZ przedni. Koszt dostawy ciągnika wraz z osprzętem zamknął się kwotą 191 tysięcy 880 złotych.

borzecin.pl

MATERIAŁ SPONSOROWANY

Czeslaw Siekierski – Życzenia Bożonarodzeniowe

Czesław Siekierski – Życzenia Bożonarodzeniowe

Opublikowany przez Informator Brzeski Środa, 19 grudnia 2018