Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Nowy sprzęt na wyposażeniu KP PSP w Brzesku

Nowy sprzęt na wyposażeniu KP PSP w Brzesku

SAM_1909 (Kopiowanie)W miesiącu wrześniu 2014 roku na wyposażeniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku pojawił się nowy sprzęt. Została zakupiona przyczepa specjalna ratownictwa ekologiczno – przeciwpowodziowego z dozowarką materiałów sypkich i granulowanych DMS i G „Neptun”.
Środki na zakup tego sprzętu przeznaczonego do usuwania m.in. skutków klęsk żywiołowych pozyskano od Starostwa Powiatowego, Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie oraz Urzędu Gminy w Szczurowej.

Głównym zadaniem tego urządzenia jest szybkie zasypywanie worków piaskiem podczas prowadzonych akcji przeciwpowodziowych. Po wymianie panela z workowania piasku na panel posypywania, dozowarka może pracować, jako posypywarka materiałów sypkich np. sorbentów w czasie akcji ratowniczych związanych z usuwaniem rozlanych substancji niebezpiecznych na drogach, gdzie wymagane jest podanie sorbentu na znacznych odległościach i powierzchniach w możliwie krótkim czasie. Urządzenie może pracować jako mobilne lub stacjonarne. Dzięki zastosowaniu zaczepu wymiennego, oczkowego lub kulowego oraz dyszla o regulowanej wysokości, dozowarka może być holowana przez większość pojazdów służb ratowniczych i ciągników.

PSP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast