Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Nowy tomograf w brzeskim szpitalu

Nowy tomograf w brzeskim szpitalu

TOSHIBA-CT-scanner-Alexion-TSX-032AJuż niebawem w brzeskim szpitalu pacjenci będą mogli korzystać z badań z wykorzystaniem nowego tomografu komputerowego.

W chwili obecnej w Zakładzie Radiologii trwa montaż nowego aparatu do tomografii komputerowej model TSX -034A Alexion, co związane jest również z adaptacją pomieszczeń, przeprowadzeniem odpowiednich pomiarów, testów dopuszczających pracownię TK do użytkowania.

Zakupiony aparat jest nowoczesnym wielowarstwowym, 16 – rzędowym tomografem komputerowym pozwalającym na precyzyjne badanie całego ciała pacjenta, poprzez możliwość wykonywania zdjęć w większej rozdzielczości, o lepszej ostrości, o lepszym kontraście z możliwością komputerowej obróbki obrazów pozwalającej na precyzyjną diagnostykę. W aparacie tym zastosowano najnowszą technologię redukcji dawki, która znacznie zmniejsza dawkę napromieniowania pacjenta.

Poza badaniami podstawowymi ( jamy brzusznej, głowy, układu kostnego itp.), aparat posiada możliwość wykonywania badań naczyniowych, kolonoskopowych, wirtualnej endoskopii, perfuzyjnych oraz pulmonologicznych.

Obecnie pacjenci kierowani są na badania tomograficzne do najbliższych placówek, z którymi zostały zawarte umowy takich jak:

– Szpital Powiatow w Bochni, ul. Krakowska 31,
– Specjalistyczny Szpital im. E.Szczeklika w Tarnowie, ul. Szpitalna 13,
– Szpital Specjalistyczny im. J.Śniadeckiego w Nowym Sączu,
– Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza w Tarnowie, ul. Lwowska 178a.

Po zakończeniu wszystkich prac związanych z montażem nowego aparatu Zespół zwiększy ilość i zakres wykonywanych badań, co korzystnie wpłynie na przyspieszenie procesu diagnostycznego leczonych pacjentów, a także obniży koszty zakładu, ponieważ do tej pory część badań ( np. z użyciem środków kontrastowych) wykonywana była w ościennych placówkach. Niosło to za sobą koszty transportu pacjentów, a także wydłużało proces diagnostyczny.

Zgodnie z zawartą umową aparat zostanie oddany do użytkowania do dnia 07.09.2013 r.


SP ZOZO Brzesko / IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast