Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Obchody Święta Kobiet – zdjęcia

Obchody Święta Kobiet – zdjęcia

DSC_5769Akustycznym koncertem zdobywającej coraz szybciej wiernych fanów i antenę radiową pop – rockowej grupy Afer Day, zakończyły się trzydniowe gminne obchody Święta Kobiet, które rozpoczęły się 6 marca w Morzyskach, aby na drugi dzień zgromadzić świętujące panie w Porębie Spytkowskiej, a w finale w brzeskim RCKB.

Wypełnione po brzegi sale we wszystkich miejscowościach dowiodły, że to święto, które niektórzy orzekli już reliktem socjalistycznej przeszłości nadal cieszy się wielką popularnością.

W roli mistrza ceremonii podczas wszystkich spotkań wystąpił kierownik Biura Promocji Krzysztof Bigaj. Muzycznie czas umilał wirtuoz akordeonu guzikowego Paweł Dyjak, który jest nauczycielem Szkoły Muzycznej w Brzesku. Podczas imprezy w Morzyskach nie zabrakło również pokazu magii w wykonaniu znanego krakowskiego magika Wiesława Jaśkiewicza. Podczas wszystkich uroczystości panie obdarowane zostały okolicznościowymi laurkami, które wręczali burmistrz Grzegorz Wawryka i pracownicy urzędu. Na zakończenie spotkania w Brzesku oraz w Morzyskach i w Porębie Spytkowskiej wszystkie panie częstowały się słodyczami oraz kawą i prowadziły ożywione dyskusje. Między innymi o tym, że jednak Dzień Kobiet, to nie żaden przeżytek, tylko żywe święto i warto je obchodzić co roku.

Podczas uroczystości obchodów Dnia Kobiet w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym burmistrz Grzegorz Wawryka wręczył nagrody „Siłaczka”. To nagroda, która począwszy od tego roku będzie wręczana paniom, które wyróżniają się swoimi osiągnięciami, pracą i działalnością.

Wszystkie panie, które zostały wyróżnione w tym roku nie zajmują eksponowanych stanowisk. Wykonują jednak działalność i pracę bardzo potrzebną, zauważalną w ich środowiskach. Nagrodzona została pani Emilia Kamińska – Przewodnicząca Związku Emerytów w Brzesku, która jak zaznaczył burmistrz Wawryka, zawsze chętnie włącza się we wszelkiego rodzaju działalność społeczną w mieście. Wyróżnienie otrzymały również panie Grażyna Płachta i Stanisława Żak, pracownice Brzeskich Zakładów Komunalnych, które codziennie wykonują ciężką pracę, porządkując miasto, odśnieżają i dbają o miejską zieleń. Wszystkim panom pogratulował i podziękował burmistrz Wawryka.


IB

Foto. Bogusław Hajduk