Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Od jesieni A4 płatna dla samochodów powyżej 3,5 tony / radiokrakow.pl

Od jesieni A4 płatna dla samochodów powyżej 3,5 tony / radiokrakow.pl

RadioKrakowM-logoJak informuje Radio Kraków od jesieni na autostradzie z Szarowa do Tarnowa zostanie wprowadzony system ViaToll. Według planów Ministerstwa Transportu, kierowcy samochodów powyżej 3 i pół tony płaciliby za przejazd tą drogą od listopada.

Drogowcy stanowczo podkreślają jednak, że uruchomienie systemu VitaToll nie oznacza jednocześnie zezwolenia na wjazd ciężarówek powyżej 12 ton na nową drogę.

Do uruchomienia systemu ViaToll potrzeba jednak jeszcze zakończenia wszystkich prac na autostradzie z Szarowa do Tarnowa. Chodzi o drogi serwisowe, miejsca obsługi podróżnych czy też siatki ochronne. Wszystko powinno być skończone w ciągu najbliższych tygodni.

Zakaz wjazdu cieżarówek na autostradę z Szarowa do Tarnowa został wprowadzony na wniosek władz Tarnowa, które bały się zakorkowania miasta. Od uruchomienia autostrady pod koniec listopada drogowcy wykonali mnóstwo badań, które miały wykazać, czy obawy władz Tarnowa są słuszne czy też przesądzone. Decyzja co do zniesienia lub też utrzymania zakazu wjazdu ciężarówek powyżej 12 ton wciąż jednak nie zapadła. Jednak system ViaToll może zostać uruchomiony bez względu na tę decyzję – podkreśla Jacek Gryga dyrektor krakowskiego oddziału GDDKia.

System ViaToll mógłby ruszyć od listopada i objąć ciężarówki, busy oraz autobusy powyżej 3 i pół tony. Kierowcy samochodów osobowych mogliby się cieszyć darmowym przejazdem nawet o kilka lat dłużej.

Za radiokrakow.pl<==
(Bartlomiej Maziarz/dw)

1 komentarz