Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Odnowa Czchowa etap II

Odnowa Czchowa etap II

z_plac_zabaw_czch_2-nZakończona została realizacja drugiego etapu prac w ramach zadania pn. „Odnowa Centrum Czchowa”.

W ramach wniosku złożonego w naborze organizowanym LGD „Na Śliwkowym Szlaku” uzyskano dofinansowanie w kwocie 200 tys. zł. przy łącznej wartości wniosku 340 tys. zł. Zakres zrealizowanych prac obejmował prace w ścisłym rynku oraz przy ulicy Węgierskiej. Działania w obrębie rynku dotyczyły estetyzacji placu przylegającego do budynku Urzędu Miejskiego w Czchowie, który uzyskał nową nawierzchnię, został wyposażony w słup informacyjny, ławki, stojak na rowery.

Centrum robót dotyczyło utworzenia placu rekreacyjno- wypoczynkowego w sąsiedztwie parkingu przy ulicy Węgierskiej. W ramach działań zamontowano liczne zabawki dla dzieci (wieże, huśtawki, zjeżdżalnia), piaskownica z palisady, linarium obrotowe „Piramida”, stół do ping-ponga betonowy, rampa do wspinaczki ścianołaz sześciokątny. Stworzono miejsca do grillowania, wykonano boisko do siatkówki plażowej.

Zrealizowane przedsięwzięcie i jego lokalizacja jest częścią pomysłu na całe wzgórze zamkowe, które zostało przeznaczone na „Grodzisko- miejski park zieleni i wypoczynku”.

ug