Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Okocim / Szyją przytulanki dla chorych dzieci

Okocim / Szyją przytulanki dla chorych dzieci

Wielicka Fundacja „Pomost Nadziei” przy pomocy wolontariuszy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Okocimiu przygotowuje niespodziankę dla chorych dzieci przebywających na oddziałach w krakowskich szpitalach. Młodzi wolontariusze szyją kolorowe przytulanki które dają radość i nadzieję obdarowanym maluchom.

Maskotki są upcyklingowe – czyli powstają z resztek materiałów. Ich szycie daje dużo frajdy, a dodatkowo wyzwala pokłady kreatywności w uczestnikach zajęć krawieckich. Wszystko po to aby nieść radość chorym dzieciom. ten niewielki, ale bardzo sympatyczny upominek wywołuje uśmiech na twarzach chorych dzieci. 

– Przygotowujemy się do akcji początkiem kwietnia w szpitalu św. Ludwika oraz szpitalu S. Żeromskiego w Krakowie. Będziemy rozdawać oryginalne maskotki, czytać bajki, malować buźki oraz bawić się z dziećmi.
Czy szpital Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku jest gotów na przybycie wolontariuszy? Jeszcze nie wiemy, czekamy na decyzję – możemy przeczytać na facebookowym profilu fundacji.

Osoby chcące dołączyć do tej inicjatywy lub wesprzeć w inny sposób zapraszamy do kontaktu z koordynatorką Julią Zydroń <== lub kontakt e-mail: info@pomost-nadziei.pl .

– Młodzież jednak ma pokłady dobroci – celnie zauważają przedstawiciele Fundacji „Pomost Nadziei”.

Fundacja z Wieliczki została założona przez mamy dzieci cierpiących na choroby rzadkie. Same zmagają się z wieloma problemami i walczą o zdrowie i życie swoich dzieci, ale starają się pomóc także innym. Działalność Fundacji Pomost Nadziei polega w głównej mierze na gromadzeniu funduszy na utworzenie punktów konsultacyjnych i dostępie do leczenia i innowacyjnych terapii, rehabilitacji, socjoterapii. A na założonych wcześniej subkontach dla chorych, potrzebujących i niepełnosprawnych stara się gromadzić  fundusze z przeznaczeniem na przeprowadzanie trudnych operacji, drogiego leczenia, długotrwałych rehabilitacji oraz wprowadzaniu innowacyjnych terapii. 

IB / Fundacja Pomost Nadziei