Nie przegap
Strona główna » Region » Okocim zaprasza na Chmielaki!

Okocim zaprasza na Chmielaki!

W dniach 17-19 sierpnia br. w Krasnymstawie odbędzie się 48. edycja najstarszego festiwalu piwnego w Polsce – Chmielaki Krasnostawskie. To wyjątkowa okazja dla smakoszy piwa, kolekcjonerów i uczestników festiwalu, aby w jednym miejscu spróbować  piw z  ponad 50 browarów z Polski i ze świata.

Chmielaki Krasnostawskie to Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów, jedna z najważniejszych imprez piwnych w kraju, która wyznacza trendy i wysoko podnosi poprzeczkę innym tego typu wydarzeniom. Tutaj co roku odbywa się Ogólnopolska Sesja Chmielarska oraz największy w Polsce Konsumencki Konkurs Piw. Nagrody i wyróżnienia zdobyte w tym konkursie to powód do dumy dla każdej marki piwnej i dla każdego browaru.

Co roku do konkursu staje kilkaset marek piwnych, które w tym roku oceniane będą aż w 26 kategoriach. W Browarze Okocim stoi już kilkanaście statuetek zdobytych podczas Chmielaków Krasnostawskich. Za każdą z nich kryje się historia warzonego z pasją piwa.

– Każda statuetka to dla nas radość i duma, ale też zobowiązanie – mówi Paweł Zych, piwowar z Browaru Okocim. – Fakt, że doceniają nas konsumenci – bo to oni są głównymi członkami jury konkursowego – jest dla nas najlepszym potwierdzeniem tego, że dobrze wykonujemy swoją pracę. To także potężna motywacja do dalszego doskonalenia naszych piw.

Chmielaki Krasnostawskie to nie tylko czas rywalizacji konkursowej, ale także doskonałej zabawy. Krasnystaw na te kilka dni w roku zamienia się w niezwykłe miejsce spotkań towarzyskich. Browary z całej Polski, a także z zagranicy, zapraszają do swoich stoisk. Atrakcją są koncerty gwiazd polskiej sceny, konkursy i zabawy dla uczestników festiwalu. Jak co roku na swoje stoisko zaprasza Okocim.

– Stoisko browaru poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Miłośników Browaru Okocim, czyli osoby będące prawdziwą skarbnicą wiedzy nt. piwowarstwa i naszego browaru – mówi Paweł Zych. – Będzie można porozmawiać z piwowarami o ich pracy, pasji i zasadach panujących w Okocimiu. Dla każdego, kto odwiedzi nasze stoisko, przygotowaliśmy zabawy, konkursy i nagrody.

Festiwal Chmielaki Krasnostawskie rozpoczyna się 17 sierpnia i potrwa do 19 sierpnia. Więcej szczegółów na jego temat znaleźć można na stronie: http://www.chmielaki.pl/

BP-J

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl