Nie przegap
Strona główna » Sport » ORLIK w Szczurowej ukończony

ORLIK w Szczurowej ukończony

Zakończyły się prace związane z budową nowoczesnego kompleksu boisk sportowych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012” w Szczurowej.

W ramach realizowanej przez samorząd gminy Szczurowa inwestycji powstało boisko ze sztucznej trawy do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z poliuretanu wraz z podbudową i drenażem, parking i chodnik z kostki brukowej oraz droga dojazdowa. Wykonana została także rozbudowa i remont istniejącego budynku szatni oraz oświetlenie terenu. Do obiektu doprowadzono przyłącza sanitarne, elektryczne i odgromowe.

Jego realizacja z pewnością wpłynie na zwiększenie oferty sportowo-rekreacyjnej, szczególnie dzieci i młodzieży. Kompleks sportowy w Szczurowej sfinansowany został ze środków Gminy Szczurowa (50%), Ministerstwa Sportu i Turystyki (30%) oraz Zarządu Województwa Małopolskiego (20%) i uzyskał dofinansowanie w kwocie 833 tysiące zł.

Plus od redakcji: na uwagę i pochwałę dla lokalnego samorządu zasługuje zaadoptowanie istniejącego już budynku szatni w miejsce nie do końca praktycznych (i trwałych jak można wnioskowąc z obserwacji na innych obiektach tego typu obiektach) szatni kontenerowych. Pozwoliło to zaoszczędzić kilkaset tysięcy złotych, a dodatkowo powstał bardziej praktyczny i trwalszy obiekt.

Galeria zdjęć <==

IB / szczurowa.pl

 

Podobne artykuły
„%RELATEDPOSTS%”