Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Osiedle Okocimskie ma nowego Przewodniczącego

Osiedle Okocimskie ma nowego Przewodniczącego

Na zebranie w budynku kręgielni przy ulicy Browarnej przybyli zainteresowani mieszkańcy osiedla, zaproszeni goście i zarząd osiedla.
Wśród gości znaleźli się burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, jego zastępca Jerzy Tyrkiel ( także mieszkaniec osiedla ), sekretarz gminy Stanisław Sułek oraz radne miejskie reprezentujące w Radzie Miasta interesy mieszkańców osiedla Okocimskie; Halina Mrówka, Maria Kądziołka i Maria Kucia. Wśród gości znaleźli się także prezesi i dyrektorzy spółek miejskich oraz spółdzielni mieszkaniowej.
Spotkanie otworzył przewodniczący zarządu osiedla Krzysztof Stępak, który także złożył sprawozdanie z jego działalności w ostatnich czterech latach. Po ukonstytuowaniu się komisji skrutacyjnej rozpoczęło się zgłaszanie kandydatów na przewodniczącego i do zarządu. Okazało się, że jedynym kandydatem na przewodniczącego został dotychczasowy przewodniczący Krzysztof Stępak, który na 69 oddanych ważnych głosów otrzymał 62 głosy. Zgłoszona została także kandydatura wieloletniej przewodniczącej tego osiedla i radnej Jadwigi Kramer, ale została ona odrzucona przez samą zainteresowaną. Można jednak mieć nadzieję, że jej wieloletnie zaangażowanie i doświadczenie w samorządowej działalności nie zostanie zmarnowane.

Do zarządu zostali wybrani; Anna Korzeniowska, Agata Sakowicz, Andrzej Kordecki, Andrzej Bieda, Józef Japa i Krzysztof Jaszczyński.

W trakcie zebrania i podczas dyskusji mieszkańcy osiedla zgłaszali pytania dotyczące życia na osiedlu i w mieście. Na wszystkie wyczerpująco odpowiadał burmistrz i zaproszeni goście. Jak się okazało tematów interesujących mieszkańców jest sporo. Mówiono między innymi o ekranach akustycznych, których zainstalowanie przy drodze do Nowego Sącza staje się coraz bardziej konieczne, odciążeniu ulicy Browarnej od transportu ciężkich samochodów z browaru, przebiegającego ulicą Browarną, a także o zapełniających się samochodami parkingach. Mówiono również o budowie kolejnego odcinka chodnika od Browaru do ulicy Wesołej. Uwadze pytających nie uciekł także temat przejścia dla pieszych, które miałoby prowadzić z osiedla Browarna do kompleksu Planeta. W tej chwili istnieje tylko jedno na skrzyżowaniu ulic Browarna, Mickiewicza, Pomianowska i Plac Kupiecki. Wydaje się jednak, że realizacja tego postulatu będzie akurat bardzo trudna, ze względu na złożoność tego skrzyżowania, które i tak już tamuje ruch na rondzie przy ,,czwórce”. Nie obyło się także bez dyżurnych tematów wszystkich spotkań z burmistrzem czyli autostrady i bezpieczeństwa powodziowego. Padła także ciekawa propozycja wpisania starego dębu rosnącego obok budynku kręgielni na listę zabytków przyrody. To tylko niektóre tematy, o których rozmawiano podczas zebrania.

 

red