Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » OSP Dębno oficjalnie z nowym wozem strażackim

OSP Dębno oficjalnie z nowym wozem strażackim

W piątek 17 lutego w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbył się uroczysty apel z okazji poświęcenia i przekazania samochodów strażackich do jednostek OSP z województwa małopolskiego.

W uroczystościach wzięli udział między innymi: Posłowie i Senatorowie RP, szef Gabinetu Politycznego ministra Infrastruktury i Budownictwa Łukasz Smółka, wicewojewoda małopolski Piotr Ćwik, zastępca komendanta głównego PSP st. bryg. Marek Jasiński, małopolski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Stanisław Nowak, dyrektor oddziału wykonawczego ZOW ZOSP RP Kazimierz Sady, przedstawiciele samorządu terytorialnego, a także przedstawiciele jednostek PSP i OSP z województwa małopolskiego. Naszą gminę reprezentował Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz strażacy z dębińskiej jednostki OSP.

Apel rozpoczął się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości, małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Stanisława Nowaka. Przypomniał on wyzwania, przed jakimi stała Staż Pożarna w 2016 roku, zwłaszcza w kontekście zabezpieczania  obchodów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Kolejnym punktem apelu było oficjalne przekazanie samochodów jednostkom OSP, należącym do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego Województwa Małopolskiego. W trakcie uroczystości poświęcono i przekazano  łącznie 20 wozów medycznych i gaśniczych, które zostały zakupione w 2016 roku w ramach dotacji dla KSRG, środków MSWiA, środków ubezpieczeniowych KG PSP, pożyczek z NFOŚIGW i WFOŚiGW oraz środków przekazanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Łącznie na zakup samochodów dla jednostek OSP wydano w ubiegłym roku ponad 11,5 mln złotych.

ug