Nie przegap
Strona główna » Sport » OSP Strzelce Małe najlepszą drużyną V turnieju piłki halowej strażaków

OSP Strzelce Małe najlepszą drużyną V turnieju piłki halowej strażaków

W tegorocznych rozgrywkach piłki halowej strażaków „O Puchar Wójta Gminy Szczurowa” udział wzięło 13 jednostek OSP. Z uwagi na duże zainteresowanie i zgłoszenie się tak wielu drużyn, turniej został przeprowadzony w dwóch terminach: 20 stycznia rozegrano eliminacje a 27 stycznia odbyły się finały. Podczas oficjalnego otwarcia turnieju Wójt Gminy Pan Zbigniew Moskal przywitał wszystkich zawodników, kibiców i sympatyków pożarnictwa, życząc wielu piłkarskich doznań oraz emocjonujących rozgrywek utrzymanych w duchu sportowej rywalizacji.

Po krótkiej odprawie sędziowskiej zespoły, które w wyniku wcześniejszego losowania zostały podzielone na 3 grupy rozpoczęły rozgrywki.

I grupa
OSP Pojawie
OSP Uście Solne
OSP Wola Przemykowska- Zamłynie
OSP Wola Przemykowska- Natków
OSP Kwików

II grupa
OSP Rylowa
OSP Strzelce Wielkie
OSP Górka
OSP Strzelce Małe
OSP Dołęga

III grupa
OSP Niedzieliska
OSP Wrzępia
OSP Szczurowa

Rozgrywki grupowe były emocjonującymi i stojącymi na wysokim poziomie meczami, które wyłoniły zespoły do dalszych rozgrywek finałowych.

27 stycznia do zmagań finałowych zakwalifikowały się drużyny, które zgromadziły najwięcej punktów w fazie eliminacji. Zespoły zostały rozstawione w dwóch grupach.

I grupa                                                                 II grupa
OSP Wola Przemykowska- Zamłynie             OSP Górka
OSP Pojawie                                                         OSP Dołęga
OSP Strzelce Małe                                              OSP Wola Przemykowska- Natków
OSP Niedzieliska                                                OSP Wrzępia

Na tym etapie awans do półfinałów uzyskały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy: OSP Niedzieliska, OSP Strzelce Małe, OSP Górka i OSP Dołęga.

W walce o wielki finał Niedzieliska uległy Dołędze 2-3 w serii rzutów karnych (w regulaminowym czasie wynik 1-1). W drugim półfinale Górka przegrała ze Strzelcami Małymi 1-4. W ten sposób zostały wyłonione pary rywalizujące o bezpośrednie miejsca na podium turnieju.

W bardzo emocjonującym meczu o 3 miejsce OSP Niedzieliska pokonały OSP Górkę 4-3.

W meczu finałowym OSP Strzelce Małe pokonały OSP Dołęgę.

Zwycięzcy turnieju- OSP Strzelce Małe, jak i wszystkie pozostałe jednostki OSP otrzymały z rąk Wójta Gminy Pana Zbigniewa Moskala pamiątkowe dyplomy, nagrody i puchary. Gratulując wszystkim zawodnikom wójt gminy podkreślił, jak ważną rolę w życiu społecznym pełni sport i aktywność fizyczna, jednocześnie zapraszając na kolejny turniej już za rok.

Należy podkreślić że V turniej piłki halowej strażaków OSP był wyjątkowy z uwagi na rekordową ilość zgłoszonych drużyn- 9 MDP i 13 seniorskich, gdzie ponad 200 zawodniczek i zawodników brało udział w zawodach sportowych. Świadczy to o dużym zaangażowaniu strażaków i dobrym przygotowaniu sportowym.

Zarząd Gminny ZOSP RP w Szczurowej składa serdeczne podziękowania Gminie Szczurowa za ufundowanie nagród i pucharów dla zawodników oraz pomoc w organizacji turnieju.

Galeria zdjęć <==

szczurowa.pl