Nie przegap
Strona główna » Region » Ostatnia Sesja Rady Powiatu w kadencji 2014-2018

Ostatnia Sesja Rady Powiatu w kadencji 2014-2018

W Starostwie Powiatowym w Bochni odbyła się ostatnia w tej kadencji Sesja Rady Powiatu. Podczas sesji radni przyjęli m.in. informację o pracy szkół w roku szkolnym 2017/2018 w zakresie osiągniętych wyników, uchwałę w sprawie zmiany sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych dostosowanej do nowego ustroju szkolnego oraz regulamin określający zasady przyznawania i wysokość dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz nagród i innych świadczeń dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest powiat bocheński.

Radni zatwierdzili również rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Bocheńskiego w 2019 roku oraz ustalili wysokości opłat za usuwanie pojazdów z dróg i ich przechowywanie na parkingach strzeżonych oraz wysokości kosztów w przypadku odstąpienia od usunięcia pojazdu obowiązujących w 2019 roku.

Druga część sesji poświęcona została na  podsumowania i podziękowania, a rozpoczął ją Jan Flasza Dyrektor bocheńskiego muzeum wykładem dotyczącym odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 roku  z bocheńskiej perspektyw.

Czteroletnią działalność rady podsumował najpierw  Starosta Ludwik Węgrzyn, prezentując najważniejsze działania podjęte przez Starostę, Zarząd  i Radę Powiatu  w Bochni w latach 2014-2018.

Był to bardzo intensywny czas, w którym wiele udało się zrealizować. Na inwestycje wydaliśmy ponad 103 miliony zł., pozyskaliśmy 81 milionów złotych ze środków zewnętrznych. Powstała nowoczesna sala gimnastyczna przy Mechaniku, wybudowaliśmy 17 mostów i przepustów, rozbudowaliśmy i w dalszym ciągu modernizujemy  szpital powiatowy. Nie zapomnieliśmy o bezpieczeństwie tu nowa komenda PPSP, a doposażenie jednostek OSP  wyniosło prawie 250 tys. zł., dbaliśmy także o komendę Powiatową Policji w Bochni. Było też wiele ciekawych imprez kulturalnych wśród których zdecydowany prym wiedzie Weekend z zabytkami – powiedział Starosta Węgrzyn.

Następnie Przewodnicząca Rady Powiatu Bernadetta Gąsiorek przedstawiła sesyjne statystyki:

Rada Powiatu na 37 sesjach podjęła 367 uchwał, powołała 5 komisji stałych, które są organami opiniodawczo – doradczymi rady.  Przygotowano materiały na 232 posiedzenia Komisji Stałych Rady Powiatu,  w tym Komisja Rewizyjna odbyła 64 posiedzenia, przeprowadziła 14 kontroli i wypracowała 12 wniosków. Rozpatrzono 14 pism skargowych, 10 skargom nadano tryb skargowy następnie przekazano je Komisji Rewizyjnej do rozpatrzenia. Komisja Budżetu, Infrastruktury, Rolnictwa i Ochrony Środowiska odbyła 43 posiedzenia, Wypracowała 22 wnioski.  Komisja Edukacji, Sportu i Turystyki odbyła 45 posiedzeń i wypracowała 45 wniosków. Komisja  Współpracy Międzynarodowej, Kultury i Promocji  odbyła 34 posiedzenia,  wypracowała 20 wniosków. Komisja Zdrowia  i Opieki Społecznej odbyła 46 posiedzeń i wypracowała 42 wnioski. Radni złożyli 142 interpelacje i  141 wniosków – podsumowała Przewodnicząca Gąsiorek.

Podczas sesji starosta Węgrzyn złożył również gratulacje pracownikom starostwa, którzy otrzymali od Wojewody Małopolskiego odznaczenia za długoletnią służbę. Złoty medal otrzymała Bogusława Fruga i Leszek Micuda, srebrny medal otrzymała Agnieszka Rudek i Maria Jachym natomiast brązowy medal otrzymali Ewa Wełna, Joanna Mirowska – Tobiasz i Paweł Burkowicz.

Na zakończenie radni, przedstawicieli jednostek, inspekcji i szkół oraz dyrektorzy i pracownicy starostwa otrzymali dyplomy z podziękowaniem.

Galeria zdjęć <<<

sp

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast