Nie przegap
Strona główna » Sport » Ostre strzelanie w Bielczy / Snajper 2019 rozstrzygnięty / zdjęcia / video

Ostre strzelanie w Bielczy / Snajper 2019 rozstrzygnięty / zdjęcia / video

W niedzielę 20 stycznia 2019 r.  na strzelnicy sportowej w Bielczy odbyła się XIX edycja turnieju strzeleckiego “Snajper”. Kilkudziesięciu strzelców, dobre wyniki w strzelaniu i doskonała atmosfera, a wszystko to przy szczypiącym lekko w uszy mrozie.

W zawodach wzięło udział 55 uczestników w tym również silna reprezentacja kobieca. Ciesząca się renomą impreza ściągnęła zawodników także spoza gminy Borzęcin – z Brzeska, Dębna, Łysej Góry, Jaworska, Sterkowca, Szczepanowa i Tarnowa. Jak podkreślają organizatorzy – rośnie liczba młodych strzelców, którzy chcą podnosić swoje umiejętności strzeleckie.

Strzelania odbywały się z broni małokalibrowej typu KBKS (przyrządy celownicze typu zamkniętego) na dystansie 50 metrów, z pozycji leżącej. Zawodnicy oddawali trzy strzały próbne i dziesięć konkursowych. Każdy mógł zdobyć maksymalnie 100 punktów.

W kategorii kobiet najlepszą okazała się Monika  Kubala (89 pkt), druga była Lucyna Kapa  (89 pkt) a trzecia Agnieszka Widło (80 pkt).

Z kolei w kategorii seniorzy najwięcej punktów zdobył Krzysztof Kostur (89 pkt). Kolejne miejsca zajęli – Matura Grzegorz (84 pkt) oraz Maciej Srebro (83 pkt).

W kategorii młodzik pierwsze miejsce zajął Mateusz Kogut, drugie miejsce Filip Drąg (68 pkt), a trzecie miejsce Amelia Kwaśniak (67 pkt).

Na zwycięzców czekały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez  Janusza Kwaśniaka Wójt Gminy Borzęcin, który od lat patronuje nad imprezą.

Impreza została zorganizowana przez członków koła LOK w Bielczy pod kierunkiem prezesa – Zygmunta Szawernogi. Organizacyjnie wspierali go pracownicy Gminnego Domu Kultury w Borzęcinie.

Podczas turnieju zawodnicy pokrzepiali się gorącą herbatą i gorącym bigosem myśliwskim.

IB

Fot. Maciej Mazur

Opublikowany przez Informator Brzeski Niedziela, 20 stycznia 2019

Bielcza. Turniej Strzelecki „Snajper 2019″

Opublikowany przez Informator Brzeski Niedziela, 20 stycznia 2019

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*