Nie przegap
Strona główna » Sport » Ostre strzelanie w Bielczy / Snajper 2019 rozstrzygnięty / zdjęcia / video

Ostre strzelanie w Bielczy / Snajper 2019 rozstrzygnięty / zdjęcia / video

W niedzielę 20 stycznia 2019 r.  na strzelnicy sportowej w Bielczy odbyła się XIX edycja turnieju strzeleckiego “Snajper”. Kilkudziesięciu strzelców, dobre wyniki w strzelaniu i doskonała atmosfera, a wszystko to przy szczypiącym lekko w uszy mrozie.

W zawodach wzięło udział 55 uczestników w tym również silna reprezentacja kobieca. Ciesząca się renomą impreza ściągnęła zawodników także spoza gminy Borzęcin – z Brzeska, Dębna, Łysej Góry, Jaworska, Sterkowca, Szczepanowa i Tarnowa. Jak podkreślają organizatorzy – rośnie liczba młodych strzelców, którzy chcą podnosić swoje umiejętności strzeleckie.

Strzelania odbywały się z broni małokalibrowej typu KBKS (przyrządy celownicze typu zamkniętego) na dystansie 50 metrów, z pozycji leżącej. Zawodnicy oddawali trzy strzały próbne i dziesięć konkursowych. Każdy mógł zdobyć maksymalnie 100 punktów.

W kategorii kobiet najlepszą okazała się Monika  Kubala (89 pkt), druga była Lucyna Kapa  (89 pkt) a trzecia Agnieszka Widło (80 pkt).

Z kolei w kategorii seniorzy najwięcej punktów zdobył Krzysztof Kostur (89 pkt). Kolejne miejsca zajęli – Matura Grzegorz (84 pkt) oraz Maciej Srebro (83 pkt).

W kategorii młodzik pierwsze miejsce zajął Mateusz Kogut, drugie miejsce Filip Drąg (68 pkt), a trzecie miejsce Amelia Kwaśniak (67 pkt).

Na zwycięzców czekały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez  Janusza Kwaśniaka Wójt Gminy Borzęcin, który od lat patronuje nad imprezą.

Impreza została zorganizowana przez członków koła LOK w Bielczy pod kierunkiem prezesa – Zygmunta Szawernogi. Organizacyjnie wspierali go pracownicy Gminnego Domu Kultury w Borzęcinie.

Podczas turnieju zawodnicy pokrzepiali się gorącą herbatą i gorącym bigosem myśliwskim.