Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Oświadczenie Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym w sprawie nieprawdziwych informacji rozpowszechnianych przez portal Capuccino.eu

Oświadczenie Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym w sprawie nieprawdziwych informacji rozpowszechnianych przez portal Capuccino.eu

„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego co ojczyste…” – Święty Jan Paweł II

W odpowiedzi na nieprawdziwe informacje rozpowszechniane przez portal CAPUCCINO.EU w sprawie porządkowania grobów na miejscowym cmentarzu informuję, iż dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego imienia Świętego Jana Pawła II w Borzęcinie Górnym w ramach edukacji historycznej i obywatelskiej pamiętają o ludziach, którzy tworzyli historię.

Cmentarz parafialny w Borzęcinie Górnym należy do Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Borzęcinie Górnym, a jego zarządcą jest obecny proboszcz ks. mgr Mikołaj Piec, do którego należy utrzymanie i zarządzanie cmentarzem. Za porządek na cmentarzu – zgodnie z prawem – odpowiada Zarządca, z którym już około miesiąc temu ustalono, iż w ramach wykonywania obowiązków administracyjnych zorganizuje prace porządkowe na grobach żołnierskich.
W świetle obowiązujących przepisów prawa dzieci szkolne nie powinny wykonywać pracy fizycznej przy użyciu niebezpiecznych narzędzi. Zadaniem nauczycieli jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa uczniom podczas zajęć organizowanych przez szkołę. Nie wolno narażać dzieci na niebezpieczeństwo związane z używaniem narzędzi typu: motyka, grabie itp. lub pokaleczenie odłamkami szkła z rozbitych zniczy.

Natomiast – wzorem lat ubiegłych – uczniowie pod opieką nauczycieli uczcili pamięć poległych żołnierzy składając kwiaty i zapalając znicze na grobach żołnierskich na miejscowym cmentarzu, zachowując pamięć o bohaterach poległych w obronie naszej Ojczyzny.

Bezzasadnym jest atakowanie szkoły w w/w sprawie, tym bardziej, iż nikt z redakcji portalu CAPUCCINO.EU nie skierował zapytania w tej sprawie ani do Wójta Gminy Borzęcin, ani do Proboszcza miejscowej parafii, ani do Dyrektora ZSP w Borzęcinie Górnym.

Krytyka jest bezzasadna również z tego względu, iż Zarządca cmentarza wywiązał się ze swojego obowiązku i groby zostały uporządkowane a prace porządkowe rozpoczęto przed zamieszczeniem wpisu na portalu CAPUCCINO.EU.

mgr Kinga Białek
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego 
w Borzęcinie Górnym

ug

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast