Nie przegap
Strona główna » Region » Owczarek w KPP w Bochni

Owczarek w KPP w Bochni

Po 10 latach nieobecności w Komendzie Powiatowej Policji ponownie będzie służył pies patrolowo-tropiący owczarek niemiecki zakończył 5 miesięczne szkolenie i wraz ze swoim przewodnikiem, funkcjonariuszem Wydziału Prewencji, aspirantem Bartłomiejem Kowalem „stawił się do służby”. Pies zakupiony został ze środków Starostwa Powiatowego w Bochni oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Szkolenie psa prowadzone było w cyklu stacjonarnym w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach koło Warszawy, w zakresie patrolowania, tropienia i obrony. Z informacji pochodzących ze szkoły wynika, że pies ten był prymusem i uzyskał najwyższą ocenę z wszystkich czworonogów uczestniczących w szkoleniu. W służbie Komendy Powiatowej Policji w Bochni wykorzystywany będzie do patrolowania ulic, oraz przy zabezpieczaniu różnorodnych imprez odbywających się na terenie powiatu. Nie bagatelne znaczenie ma również to, że pies ten może być wykorzystywany również do tropienia, szczególnie osób zaginionych oraz sprawców przestępstw.

sp

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast