Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Owoce przelanej krwi – akcja krwiodawstwa w KP PSP w Brzesku

Owoce przelanej krwi – akcja krwiodawstwa w KP PSP w Brzesku

SAM_1956 (Kopiowanie)Dzięki zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku w dniu 16 listopada 2014 r. akcji honorowego krwiodawstwa wśród mieszkańców powiatu brzeskiego, udało się pozyskać krew dla dzieci chorującym na nowotwory.

Powodzenie akcji przerosło oczekiwania organizatorów, w pierwszych godzinach akcji prowadzonej w budynku naszej komendy zgłosiło się ponad 80 krwiodawców. Pomimo pełnego poświęcenia Pań pobierających krew z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, z uwagi na ograniczone możliwości sprzętowe 60 dawcom udało się oddać krew, co daje łącznie 27 litrów krwi pełnej.

W imieniu organizatorów chciałbym serdecznie podziękować uczestnikom naszej wspólnej szczytnej akcji, a szczególnie wszystkim tym, którzy zdecydowali się na ofiarowanie innym najcenniejszego daru jakim jest dar życia w postaci oddanej krwi.

mł. bryg. Piotr Słowiak PSP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast