Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Owocna akcja krwiodawstwa w Szczepanowie / 7 kwietnia 2019 r.

Owocna akcja krwiodawstwa w Szczepanowie / 7 kwietnia 2019 r.

W niedzielę 7 kwietnia 2019 r. w remizie OSP Szczepanów odbyła się akcja krwiodawstwa. Spośród 48 osób zarejestrowanych do oddania swojej krwi po selekcji zakwalifikowanych zostało finalnie 40 dawców. W tej grupie nie zabrakło strażaków z okolicznych jednostek. Efektem akcji było pozyskanie 18 l krwi. To kolejna tego typu akcja organizowana przez szczepanowskich druhów.

– Ilość chętnych przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania i niestety z powodu ograniczeń czasowych, nie wszyscy chętni mogli być zarejestrowani.  Dziękujemy wszystkim którzy oddali i tym którzy chcieli oddać. Nie jest to na pewno ostatnia taka akcja organizowana przez naszą jednostkę – podkreślają na swoim profilu facebookowym druhowie z jednostki OSP Szczepanów.

Akcję poboru krwi prowadził zespół wyjazdowy z Oddziału Terenowego w Bochni Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Pamiętajmy – współczesna medycyna nie potrafi nadal zastąpić krwi, a podczas zabiegów i operacji zużywane jest nawet 6-8 jednostek krwi. Dlatego oddając ją możemy uratować komuś życie. Zachęcamy wszystkie osoby które nie mają przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w tego typu akcjach krwiodawstwa.

Foto OSP Szczepanów / OSP Poręba Spytkowska

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*