Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście..

Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście..

Społeczna odpowiedzialność biznesu (ang. corporate social responsibility) – to koncepcja, według której przedsiębiorstwa na etapie budowania strategii uwzględniają interesy społeczne, ochronę środowiska oraz relacje z różnymi grupami. Jak się okazuje CSR nie jest to tylko pusty slogan, lecz podejście które coraz częściej znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości poprzez włączanie się poważnych podmiotów biznesowych i gospodarczych w różnorodne akcje na rzecz społeczności lokalnych.

Jest to filozofia tzw. „dobrego obywatela” – a więc kształtowania wizerunku przedsiębiorstwa nie jako instytucji zapatrzonej we wskaźniki gospodarcze i nastawionej wyłącznie na zysk. Taki „dobry obywatel” stara się część swojego zysku inwestować w szeroko pojęty rozwój społeczny i poprawę jakości życia mieszkańców w środowisku w którym funkcjonuje. W korporacji też przecież pracują ludzie, którzy mają swoje życie, rodziny. Tak więc wspieranie rozwoju społeczności lokalnej jest też poniekąd wspieranie samego siebie. Poza tym wyniki gospodarcze w ostateczności powinny służyć człowiekowi, a nie jedynie gromadzeniu kolejnych milionów dla samego tylko ich gromadzenia. Coraz więcej podmiotów gospodarczych decyduje się więc na wprowadzenie u siebie polityki CSR i niejednokrotnie przeznacza na cen cel dość znaczne środki. Okazuje się, że takie podejście i taka filozofia działania, w dłuższym okresie bardzo się opłaca również biznesowo, ponieważ firma dobrze się kojarzy w środowisku a pracownicy chcą pracować w firmie, która nie jest nastawiona wyłącznie na zysk –  innymi słowy, nie jest „pazerna”.

Bardzo ciekawe przedsięwzięcie zorganizowała „Fundacja Rozwój” która 27 kwietnia b.r. wspólnie z partnerami przeprowadziła ogólnopolską akcję „bijemy Zielony Rekord Polski” podczas której zaplanowano wsadzić w jeden dzień kilka tysięcy nowych roślin i pobić rekord Polski. W akcję finansowo włączyła się między innymi Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Obok wsparcia finansowego, pracownicy MARR S.A. jeszcze dodatkowo jako wolontariusze osobiście dokonali nasadzeń drzew i krzewów na terenie kilku krakowskich przedszkoli.

Jak przekonuje Tomasz Latocha Wiceprezes Zarządu MARR S.A. to nie tylko realizacja formuły społecznej odpowiedzialności biznesu, ale też fantastyczna, pożyteczna forma integracji na świeżym powietrzu i pokazywanie dobrych praktyk, w tym również działalność wychowawcza. Podczas tej akcji wspólnie z współpracownikami wsadziliśmy około 100 drzewek na terenie przedszkoli, aby dzieci miały więcej zielonej przestrzeni oraz czystszego powietrza co, zwłaszcza w Krakowie gnębionym przez znaczną część roku przez smog, ma szczególne znaczenie. Nasza firma wspiera wiele cennych społecznie inicjatyw co jest wyrazem odpowiedzialności za społeczeństwo, do którego wszyscy należymy.Niezależnie jakie stanowiska zajmujemy i jakie pełnimy funkcje to na świecie jesteśmy równi, jesteśmy po prostu ludźmi, którzy powinni się wzajemnie uzupełniać dbając wspólnie o środowisko naturalne i to co nas otacza.

Wiceprezes Tomasz Latocha nie tylko zachęcił pracowników MARR S.A. do przyłączenia się do akcji sadzenia drzew, ale według znanej prawdy wypowiedzianej ongiś przez Senekę i do dzisiaj jak najbardziej aktualnej: verba docent exempla trahunt – słowa pouczają, przykłady pociągają, zostawił w biurze prezesowską krawatkę oraz ekskluzywny garniak i przywdziawszy bardziej stosowne na tę okoliczność wdzianko, własnoręcznie dzierżąc łopatę przy wydatnej pomocy przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola przy ul. Fiołkowej  13 w Krakowie, posadził drzewka w przedszkolnym ogrodzie.

brzesko.info.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast