Nie przegap
Strona główna » Religia » Papież Benedykt XVI ogłosił, że ustąpi 28 lutego

Papież Benedykt XVI ogłosił, że ustąpi 28 lutego

papPapież Benedykt XVI ogłosił, że zakończy swój pontyfikat 28 lutego. Papież poinformował o tym osobiście po łacinie w poniedziałek podczas konsystorza zwyczajnego w Watykanie.

„W pełni świadom powagi tego aktu, z pełną wolnością, oświadczam, że rezygnuję z posługi Biskupa Rzymu, Następcy Piotra, powierzonej mi przez Kardynałów 19 kwietnia 2005 roku, tak, że od 28 lutego 2013 roku, od godziny 20.00, rzymska stolica, Stolica św. Piotra, będzie zwolniona (sede vacante) i będzie konieczne, aby ci, którzy do tego posiadają kompetencje, zwołali Konklawe dla wyboru nowego Papieża.” – tak brzmi oświadczenie papieża Benedykta XVI z 10 lutego br., które wygłosił dziś podczas Konsystorza w Watykanie.

W swoich modlitwach dziękujmy Panu Bogu za posługę Papieża Benedykta XVI na Stolicy Piotrowej.

==

Przypomnijmy – blisko 10 lat temu – 10 maja 2003 roku Parafia Św. Stanisława w Szczepanowie gościła legata papieskiego ks. Kardynała Josefa Ratzingera.

Podczas głównych uroczystości związanych z 750 rocznicą kanonizacji Św. Stanisława koncelebrował Mszę świętą z udziałem Episkopatu Polski pod przewodnictwem Prymasa Polski kardynała Józefa Glempa.

Na zakończenie Mszy świętej głos zabrał legat papieski – kardynał Josef Ratzinger, Prefekt Kongregacji Nauki Wiary, jeden z najbliższych współpracowników Ojca świętego Jana Pawła II. Z Rzymu przywiózł on pozdrowienia od Papieża Jana Pawła II i zapewnienie o jego modlitwie w intencji wszystkich zebranych na jubileuszowych uroczystościach. Ksiądz kardynał zwrócił uwagę, iż ofiara biskupa Stanisława nie poszła na marne, ale przyniosła wielkie owoce duchowe, które widać także i dzisiaj w postaci licznych powołań kapłańskich na tarnowskiej ziemi. Ich liczbą może szczycić się diecezja tarnowska wobec Europy i całego świata. Legat papieski prosił o modlitwę w intencji Ojca świętego, a na parafii świętego Stanisława BM w Szczepanowie przekazał dar Jana Pawła II – kielich mszalny.

Ks. kardynał Josef Ratzinger w Szczepanowie – galeria zdjęć z uroczystości 750 lecia kanonizacji Św. Stanisława BM – 85 zdjęć 0 foto Marian Lambert

http://www.galerie.bazylikaszczepanow.pl/inne/2003

Więcej materiałów na stronie bazylikaszczepanow.pl <==