Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich z unijną dotacją

Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich z unijną dotacją

To kolejny krok w rozwoju zintegrowanego transportu. W Biadolinach Szlacheckich powstanie parking typu park&ride. W sumie pojawi się tam 50 miejsc postojowych dla samochodów oraz 30 stanowisk dla rowerów.

Samorząd na realizację tego, wartego pół miliona złotych, zadania zdobył maksymalne dofinansowanie w wysokości 425 tysięcy złotych (85%).

Komunikacja zbiorowa staję się coraz popularniejsza. Dziś komfortowo możemy dojechać do Krakowa, Tarnowa i dalej do Rzeszowa. Biorąc pod uwagę utrzymujące się ceny paliw, podróż pociągiem jest bardziej opłacalna, zarówno pod względem ekonomicznym, jak również dojedziemy tam po prostu szybciej. System parkuj i jedź dobrze sprawdza się w innych samorządach, a już niebawem w Biadolinach Szlacheckich mieszkańcy będą mogli zaparkować swoje samochody na dobrze przygotowanym parkingu i kontynuować podróż pociągiem. Warto też pamiętać, że tego typu inwestycje to również przejaw dbałości o środowisko – mniejsze spalanie ma wpływ na poprawę jakości powietrza – podkreśla wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

ug

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl