Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Patryk Jaki z wizytą w Powiecie Brzeskim

Patryk Jaki z wizytą w Powiecie Brzeskim

W minioną sobotę 30 marca 2019 r. region brzeski odwiedził wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Powiat brzeski był jednym z etapów jego kampanii przedwyborczej do Parlamentu Europejskiego. Patryk Jaki kandyduje do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego. Startuje z 3 miejsca na liście PiS (przed nim na liście znajdują się: Beatą Szydło oraz Ryszard Legutko).

Jak informuje serwis niezalezna.pl podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Brzeska Patryk Jaki poruszał przede wszystkich zagadnienia, dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej. W jego ocenie zasady, którymi rządzić miała się UE, opierały się m.in. na swobodnym przepływanie towarów, usług, ludzi; ideą miała być „Europa oparta na korzeniach chrześcijańskich, w końcu Europa, w której szanuje się wolę państw narodowych – historię, tradycję”.

Krytykując wiele rozwiązań, funkcjonujących w UE, Jaki zapewnił równocześnie, że sam nadal chce być w tej wspólnocie.

– Ja chcę być w Unii Europejskiej. Mi zależy tylko na jednym – żeby ta Unia Europejska wróciła do tych zasad, na które się umawialiśmy, żeby wróciła do korzeni – mówił podczas spotkania Patryk Jaki.

W sobotę Patryk Jaki odwiedził m.in. Szczurową i Brzesko gdzie jego sztab zorganizował spotkania otwarte z mieszkańcami. Dodatkowo w ciągu dnia odbył szereg spotkań – m.in. w Uszwi, Dębnie i Szczepanowie.

Patryk Jaki jest posłem VIII kadencji, od 2015 pełni funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, a od 2017 jest przewodniczącym komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Na swoim koncie ma szereg inicjatyw zmierzających do poprawy obowiązującego prawa – warto wspomnieć m.in.: był autorem nowelizacji wprowadzającej zakaz odbierania dzieci rodzicom wyłącznie ze względu na złe warunki ekonomiczne i bytowe rodziny, był pomysłodawcą utworzenia komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, a od 2017 został przewodniczącym tej komisji. Patryk Jaki nadzorował również prace nad nowelizacją ustawy o IPN, która wprowadzała karę więzienia za przypisywanie narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez nazistowskie Niemcy. Patryk Jaki to także autor ustawy zwiększającej ochronę nad zwierzętami. Jest autorem rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym w Polsce, który od 1 października 2017 jest dostępny na stronie ms.gov.pl, a także inicjatorem programu rządowego „Praca dla więźniów”, który o 50% zwiększył zatrudnienie skazanych. 


IB / niezalezna.pl / wikipedia
Foto t:@patrykjaki

 

 

VIDEO

FOTO