Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Pełne listy kandydatów do Sejmu w okręgu nr 15

Pełne listy kandydatów do Sejmu w okręgu nr 15

Już w niedzielę wybory!

Już w niedzielę wybory!

Już w najbliższą niedzielę 13 października 2019 r. odbędą się wybory parlamentarne w których oddamy głosy na swoich kandydatów do Sejmu i Senatu. 

Nasza redakcja zaprasza do zapoznania się z zasadami głosowania oraz z pełnymi listami kandydatów z poszczególnych komitetów wyborczych, którzy będą ubiegali się o mandat posła w nadchodzących wyborach do Parlamentu RP.

W okręgu do Sejmu RP nr 15 w skład którego wchodzą powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski i wielicki; miasto na prawach powiatu: Tarnów wybranych zostanie 9 posłów.

W wyborach do Senatu w okręgu nr 35 Tarnów obejmującym Tarnów oraz powiaty: dąbrowski, tarnowski wybrany zostanie 1 senator. Z kolei w okręgu nr 34 Bochnia obejmującym powiaty bocheński, brzeski, proszowicki, wielicki zostanie również wybrany 1 senator.

Obwodowe lokale wyborcze będą otwarte w niedzielę 13 października 2019 roku od godz. 7.00 rano do 21.00.

Więcej o wyborach i zasadach uczestnictwa – w oficjalnym serwisie PKW <==

Zasady glosowania

Przypominamy – każdy kto chce oddać głos powinien zabrać ze sobą do lokalu wyborczego ważny dokument tożsamości ze zdjęciem np. dowód osobisty lub prawo jazdy. Po złożeniu podpisu na spisie wyborców otrzymasz dwie karty do głosowania – jedną w wyborach do Sejmu i drugą w wyborach do Senatu.

W wyborach do Sejmu głosować można wyłącznie na jedną listę kandydatów, stawiając na karcie do głosowania znak „x” (są to co najmniej dwie przecinające się linie w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy.

W wyborach do Senatu jest bardzo podobnie –  głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając na karcie do głosowania znak „x” (są to co najmniej dwie przecinające się linie w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska wybranego kandydata.

 
Jak głosować

 

LISTY KANDYDATÓW W OKRĘGU NR 15

Lista numer 1 – KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Lista numer 2 – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Lista numer 3 – KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

Lista numer 4 – KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

Lista numer 5 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI


PKW / IB / wybieramwybory.pl