Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Perła: Otwarcie placu zabaw / zdjęcia

Perła: Otwarcie placu zabaw / zdjęcia

DSC_3633-nPlac zabaw w Perle jest już do dyspozycji dzieci. W oficjalnym otwarciu obok najmłodszych udział wziął także Grzegorz Brach, Wójt gminy Dębno, dla którego przygotowano symboliczną wstęgę. Przecinanie poszło gładko tym bardziej, że do pomocy byli także reprezentanci najmłodszego pokolenia Perły.

Zanim dopełniono tradycyjnego ceremoniału sołtyska Perły Renata Kusion przypomniała, jak doszło do budowy placu zbaw przed remizę w Perle. Pamiętając o najmłodszym audytorium zrobiła to w formie… rymowanki. No a potem można już było otworzyć bramkę ogrodzenia i cieszyć się radością dzieci, którym nikt nie musiał powtarzać, jak korzystać z zamontowanych na placu urządzeń. Dzieci po kolei robiły użytek z huśtawek, karuzeli, zjeżdżalni i innych konstrukcji. A siedzący na ławkach rodzice mogli spokojnie obserwować, jak pociechy bawią się w bezpiecznych warunkach.
Gospodarze wykorzystali okazję, by pochwalić się także umiejętnościami dzieci nieco starszych. W sąsiadującej z Perłą szkole w Biadolinach Szlacheckich goście obejrzeli prezentację wierszy Julina Tuwima z wykorzystaniem muzyki i jesiennej scenerii.
Przypomnijmy, że budowa placu zabaw była możliwa dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego. Prace wykonała firma z Biadolin Szlacheckich, a koszt budowy wyniósł blisko 45 tys. zł. Teren, na którym znajdują się urządzenia do zabawy, jest ogrodzony. Wyposażono go także w ławki i kosze na śmieci.

gminadebno.pl

Foto. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast