Nie przegap
Strona główna » Religia » Pielgrzymi już na szlaku

Pielgrzymi już na szlaku

2013-08-17 wokowice 0003W sobotę 17 sierpnia na pielgrzymi szlak do Częstochowy wyruszyła XXXI Piesza Pielgrzymka Tarnowska.

Pielgrzymkę Tarnowską pod hasłem „Być solą ziemi” rozpoczęła poranna Msza św. na Placu Katedralnym pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

O tym, że pielgrzymi mają być solą ziemi będzie im przypominać sól. Dostanie ją każdy pątnik. Dyrekcja pielgrzymki przygotowała prawie tonę soli. Pochodzi ona z bocheńskiej kopalni.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż także w homilii nawiązywał do hasła pielgrzymki. Prosił pielgrzymów, aby byli solą ziemi, bo świat potrzebuje autentycznych świadków Ewangelii.

Wśród ponad 8 tysięcy pielgrzymów idzie kilkuset pielgrzymów z dekanatu Szczepanów, Brzesko, oraz Czchów. W ciągu 9 dni mają do pokonania ponad 240 km. Sobotnia trasa prowadząca m.in. przez Szczepanów liczyła ponad 28 km.

Grupa Pielgrzymkowa Św. Stanisława BM prowadzona przez Ks. Mariana Kostrzewę dotarła do Szczepanowa późnym popołudniem. Pielgrzymi z grupy nr 8 zatrzymali się w Bazylice Mniejszej w Szczepanowie, aby odprawić nowennę do swojego Patrona.

W Szczepanowie swój nocleg miały grupy – 11 i 12. Za gościnę udzieloną pielgrzymom – Serdeczne Bóg zapłać!

Pielgrzymów na ziemi Św. Stanisława witał ks. prałat Władysław Pasiut – kustosz sanktuarium.

Tych, którzy nie mogą udać się pieszo do Częstochowy (szczególnie chorych) zachęcamy do duchowego pielgrzymowania i łączenia się z pielgrzymami za pośrednictwem naszego diecezjalnego radia RDN.

 Na szlaku będzie też telewizja pielgrzymkowa, dzięki łączności internetowej będzie można uczestniczyć w pielgrzymkowej Mszy św. na portalu www.ppt-tv.pl

W poniedziałek 19. sierpnia o godz. 20:00 odbędzie się transmisja live z wieczornego apelu. Poprowadzi go grupa nr 8, która będzie na noclegu w Pałecznicy.

Intencje, w których będą modlić się pielgrzymi można także przesyłać korzystając z formularza na stronie www.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl.

Tarnowscy pielgrzymi dotrą do Częstochowy 25 sierpnia.

Galeria zdjęć <==

bazylikaszczepanow.pl

zdjęcia Foto Olczak

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast