Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Pieniądze na drogi lokalne nie dla Brzeska? Znamy wstępną listę inwestycji z dofinansowaniem.

Pieniądze na drogi lokalne nie dla Brzeska? Znamy wstępną listę inwestycji z dofinansowaniem.

13 listopada 2018 r. Wojewoda Małopolski ogłosił wstępne listy rankingowe na inwestycje w ramach rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Na liście znalazło się łącznie 70 zadań – w tym 45 na zadania obejmujących modernizację i budowę dróg gminnych oraz 25 zadań realizowane przez powiaty i miasta na prawach powiatu. Łączna kwota inwestycji znajdujących się na liście rankingowej to ponad 200 mln.

Na liście znajdują się 3 wnioski z terenu powiatu brzeskiego – w tym: 

– Gmina Borzęcin (4 miejsce) – Budowa drogi gminnej „Zagórze” łączącej drogę powiatową nr 1430K Brzesko-Szczepanów-Borzęcin z drogą gminną Łazy – Rudy Rysie w miejscowości Przyborów – łącznie 1,5 km. Wnioskowana kwota 3 mln. łączna wartość zadania 6 507 907,92 zł.

– Gmina Dębno (20 miejsce) – Remont drogi gminnej Maszkienice – Podlesie oraz Maszkienice Od Krzyża – łącznie 2,89 km. Wnioskowana kwota 337 775 zł, łączna wartość zadania 675 550,08 zł.

– Powiat Brzeski (2 miejsce) – Przebudowa drogi powiatowej nr 1448K Tymowa – Łososina Dolna w miejscowościach Tymowa, Iwkowa, Porąbka Iwkowska, Drużków Pusty, Kąty wraz z przebudową skrzyżowania z drogą powiatowa nr 1450K.  – łącznie 11,48 km. Wnioskowana kwota 3 mln zł, łączna wartość zadania 6 506 844,08 zł.

Pełna lista rankingowa <==

Wnioski można było składać od 1 do 15 września br. Niestety wśród wielkich nieobecnych jest Brzesko, gdzie od kilku lat poruszana była m.in. kwestia budowy kilkuset metrów drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych w Buczu czy też do terenow inwestycyjnych Jadowniki Rędziny. Z ostatniego w tym roku rozdania rozdania środków jak widać miasto nie skorzystało.

– Nie ma inwestycji tam, gdzie nie da się dojechać. Dlatego są potrzebne drogi odpowiedniej jakości. Zachęcamy samorządowców, aby korzystali z tej pomocy – mówił kilka miesięcy wstecz Jerzy Kwieciński minister inwestycji i rozwoju.

Ze słowami ministra trudno polemizować – należy jednak dać sobie szanse i złożyć wniosek o dofinansowanie. 

Czteroletni program może zasilać do 50 proc. kosztów inwestycji, które – w jego ostatniej edycji – zostaną zakończone fizycznie do 30 listopada 2019 r. (zapłata wykonawcom za wydatki kwalifikowalne powinna nastąpić do końca 2019 r). Każda gmina lub powiat może zgłosić do trzech inwestycji (spełniających określone kryteria).

IB / malopolska.uw.gov.pl

Foto – Maciej Mazur

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast