Nie przegap
Strona główna » Kultura » Pierwszy dzień Święta Grzyba już za nami / zdjęcia

Pierwszy dzień Święta Grzyba już za nami / zdjęcia

DCIM102GOPROZa nami pierwszy dzień Borzęckiego Święta Grzyba 2013. Sobota obfitowała w wiele wydarzeń – m.in. turniej sołectw gminy Borzęcin, koncerty zespołów „Cantantes Dei” „Przystanek Mrówkowiec” oraz konkursy. Gwiazdą wieczoru była Ewa Farna której występ obejrzała licznie zgromadzona publiczność. Jak szacują organizatorzy w sobotę na stadion sportowy w Łękach przybyło około 9,5 tysiąca osób.

Na zakończenie sobotniego wieczoru organizatorzy przygotowali dyskotekę w plenerze, która skończyła się w późnych godzinach nocnych.

Turniej sołectw

Każdą z miejscowości gminy Borzęcin reprezentowała pięcioosobowy zespół, na czele którego stał sołtys. W rywalizacji wzięły udział grupy z Borzęcina Górnego, Borzęcina Dolnego, Bielczy, Jagniówki, Łęk, Przyborowa i Warysia. Zespoły  czekał sprawdzian sił w czterech konkurencjach –  sprawdzano siłę, umiejętność współpracy, poczucie równowagi a przede wszystkim poczucie humoru uczestników – bo i konkurencje były nietypowe. Oprócz tradycyjnego cięcia drewnianych bali czy też gry w minigolfa, nie zabrakło bardziej humorystycznych dyscyplin: „slalomu stonogi” i konkursu skoków na skakance, ale w g gumofilcach.

Na zwycięzców czekały nagrody – suma nagród wyniosła aż 15 tysięcy złotych! Główna nagroda w postaci czeku na 4 000 zł trafiła do ekipy z Borzęcina Górnego. Nagrody dla zwycięzców wręczali: wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak wraz ze swoim zastępcą Tadeuszem Żurkiem, przewodniczącym Rady Gminy Czesławem Małkiem oraz dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie Piotrem Kanią.

Koncerty Cantantes Dei i Przystanku Mrówkowiec

Cantantes Dei – młodzieżowy zespół z Gminy Borzęcin zaprezentował publiczności religijny repertuar w egotycznych rytmach. Mimo że działają dopiero od kilku miesięcy – to ich występy spotykają się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności. Cantantes Dei usłyszymy także w niedzielne popołudnie 25 sierpnia – tym razem zaśpiewają przeboje Kelly Family, Guns n’ Roses oraz Michela Teló.

Z kolei Przystanek Mrówkowiec to tarnowski zespół coverowy. Ich repertuar zawiera rockowe przeboje kilku dekad – grają największe przeboje znanych zespołów i solowych wykonawców. Ich występ za sprawą doskonałego i energetycznego brzmienia był okazją do bardzo dobrej zabawy.

Koncert Ewy Farny

Pierwszy dzień tegorocznego Borzęckiego Święta Grzyba należał do Ewy Farnej. Jej koncert zorganizowano zgodnie z wolą internautów, którzy w głosowaniu internetowym zdecydowali o jej wyborze. Publiczność mogła na żywo usłyszeć takie hity jak: „Cicho”, „La LA Laj”, „Ewakuacja”czy królujący ostatnio na listach przebojów – „Znak”. To była duża dawka pozytywnej energii.Jeszcze ciekawiej zapowiada się niedzielny program. W drugi dzień IX Borzęckiego Święta Grzyba, 25 sierpnia gwiazdą wieczoru będzie zespół KOMBII. Znany wszystkim doskonale, bo jego członkowie obecni są na polskiej scenie muzycznej od połowy lat ’70 ubiegłego wieku.

Osobom,  które wybierają się w niedzielę na stadion sportowych w Łękach – przypominamy:

– warto przyjść nieco wcześniej na stadion w Łękach. Pozwoli to zakupić bilety szybko i bez stania w kolejkach.

– o darmowym transporcie zapewnionym przez organizatorów. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych korków na drogach dojazdowych. Zarówno z Brzeska, jak i z Borzęcina przygotowano bezpłatny dowóz autobusami MPK. Szczegółowy rozkład jazdy oraz wszystkie bieżące informacje na stronie internetowej www.swietogrzyba.pl.

PROGRAM IMPREZY
25 sierpnia (niedziela)
15.00
Potrawa z grzybów – konkurs agroturystyczny z degustacją

15.00 – 19.00
Blok konkursów i zabaw dla dzieci

15:00 do 20:00
Scena główna:
Na ludową nutę – ZPiT Borzęcanie
Koncert: Cantates Dei
Pokaz siły StrongMan
Pokaz sztuk walki MMA Borzęcin
Konkurs: Kosz grzybów
Koncert: Krzywa Alternatywa
Konkurs Browaru Okocim i Gminy Borzęcin

20.00
Gwiazda wieczoru: Zespół KOMBII

22.00
Pokaz ogni sztucznych

Zapraszamy do galerii zdjęć.

IB

Foto Hajduk

Foto Mateusz Franczyk

Foto Informator Brzeski Maciej Mazur

Foto Hajduk

 

Foto Mateusz Franczyk

 

Foto Informator Brzeski Maciej Mazur