Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Pierwszy Rodzinny Festyn Sportowo-Rekreacyjny

Pierwszy Rodzinny Festyn Sportowo-Rekreacyjny

W niedzielne popołudnie 8 lipca 2012 r. na kompleksie boisk sportowych Orlik 2012 w Szczurowej odbyły się rodzinne zawody.

Na drużyny składające się z taty, mamy i dziecka czekały ciekawe formy rywalizacji sportowo-rekreacyjnych. Przez organizatorów (Gminne Centrum Kultury, MKS „Olimpijczyk”) przygotowane zostały konkurencje zarówno sportowe jak i zręcznościowe. Na początek został zorganizowany mecz piłki nożnej pomiędzy tatusiami a synami, który zakończył się wynikiem 7:8.

Po zakończonym meczu na dwunastu najmłodszych zawodników czekały balony białe i czerwone, ufundowane przez Gminne Centrum Kultury.
W kolejnym etapie imprezy odbyły się zawody rodzinne, do których zgłosiło się osiem rodzin. Rywalizowały one w dziewięciu konkurencjach, a były to:
• Nietypowy bieg w workach na czas, konkurencja polegała na biegu całej drużyny w połączonych ze sobą workach.

Wyniki :
1. Rodzina P. Gofronów – Szczurowa
2. Rodzina P. Walasów – Szczurowa
3. Rodzina P. Antosów – Szczurowa

• Przeciąganie liny, ta dyscyplina nie została rozstrzygnięta, po początkowej emocjonującej rywalizacji drużynom zabrakło sił na dokończenie zmagań.

• Strzały do Euro Bramy, tu tatusiowie, dziadkowie lub wujkowie musieli trafić w punktowane okienka. Brama została pokonana tylko przez dwóch zawodników.

Wyniki :
1. Rodzina P. Gofronów – /Szczurowa/
2. Rodzina P. Wojnickich – zawodnik Wojnicki Sławomir – /Szczurowa/

• Żonglerka piłki, dyscyplina przeznaczona dla najmłodszych zawodników, polegała na jak najdłuższym podbijaniu piłki, a co za tym idzie zwyciężał zawodnik, który potrafił najwięcej razy odbić piłkę.

Wyniki :
1. Rodzina P. Gofronów – /Szczurowa/
2. Rodzina P. Walasów – /Szczurowa/
3. zawodnik – Dzień Krzysztof – /Rudy Rysie/

• Prowadzenie piłki na czas, także najmłodsi rywalizowali miedzy sobą, a polegało to na tym że należało prowadzić piłkę slalomem pomiędzy kijkami, tu ważny był czas w jakim zawodnik zakończył bieg,

Wyniki :
1. zawodnik – Dzień Krzysztof – /Rudy Rysie/
2. zawodnik – Wojnicki Miłosz – /Szczurowa/
3. zawodnik – Wojnicki Sławomir – /Szczurowa/

• Wyrzut piłki z autu, dyscyplina przeznaczona dla męskiej części drużyny. Przy trzech próbach zawodnik musiał trzymając oburącz piłkę wyrzucić ją zza głowy jak najdalej.

Wyniki :
1. P. Golik – /Szczurowa/
2. P. Antos – /Szczurowa/
3. P. Swornowski – /Szczurowa/

• Wykop buta na odległość, ta ciekawie wyglądająca dyscyplina przeznaczona była dla kobiet. Każda zawodniczka w trzech próbach wykonywała jak najdalszy wyrzut swoim butem.

Wyniki :
1. P. Miśkowiec – /Szczurowa/
2. P. Gofron – /Szczurowa/
3. P. Walas – /Szczurowa/

• Trafianie piłką po obrotach, tu także o punktacji decydowały kobiety. Konkurencja polegała na jak najkrótszym wykonaniu pięciu obrotów wokół słupka tak aby czołem dotykać wierzchołka słupka a następnie przenieś piłkę do kosza.

Wyniki:
1. Rodzina P. Swornowskich – /Szczurowa/
2. Rodzina P. Walasów – /Szczurowa/
3. zawodnik – Dominika Mika – /Szczurowa/

• Rodzinna sztafeta, to konkurencja przeznaczona dla całej drużyny. Mężczyzna miał za zadanie przebiec slalomem z woreczkiem na głowie, a także pokonać przeszkodę trzymając pałeczkę sztafetową, którą przekazywał kobiecie. Do zadań kobiety było przebiegnięcie odcinka sztafety następnie w podskokach na piłce z rogami przekazywała pałeczkę sztafetową dziecku. Najmłodszy uczestnik drużyny musiał pokonać bramkę, przechodząc pod nią a następnie przeodziać szarfę przez siebie, po czym jak najszybciej dobiec do mety.

Wyniki:
1. Rodzina P. Gofronów – /Szczurowa/
2. Rodzina P. Walasów – /Szczurowa/
3. Rodzina P. Wojnickich – zawodnik Wojnicki Miłosz – /Szczurowa/

Klasyfikacja generalna
1. Rodzina P. Gofronów – /Szczurowa/
2. Rodzina P. Walasów – /Szczurowa/
3. Rodzina P. MIśkowiec – /Szczurowa/
4. Rodzina P. Antosów – /Szczurowa/
5. Rodzina P. Wojnickich – /Szczurowa/
6. Rodzina P. Swornowskich – /Szczurowa/

Najfajniejsza drużyna:
1. Rodzina P. Swornowskich- /Szczurowa/

Ze względu na niedużą liczbę zgłoszonych drużyn, w poszczególnych konkurencjach (oprócz drużynowych dyscyplin) mogli także uczestniczyć indywidualni zawodnicy.
Zawody w wesołej atmosferze zakończyły się w godzinach wieczornych. Na zakończenie zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach zostali uhonorowani medalami i gadżetami piłkarskimi związanymi z EURO 2012. A także dokonano klasyfikacji generalnej gdzie wszystkie drużyny otrzymały nagrody i pamiątkowe puchary. Wybrano też najsympatyczniejszą drużynę w trakcie zawodów. Wręczenia nagród dokonała P. Stanisława Klisiewicz – radna Szczurowej, a także wiceprzewodnicząca rady gminy.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom festynu rodzinnego za zaangażowanie podczas zmagań w zawodach, oraz za spontaniczną i wesołą zabawę.
Martwi tylko fakt że z pośród około dziesięciu tysięcy mieszkańców i dwudziestu jeden wsi w festynie uczestniczyła mała ilość osób i tylko osiem drużyn. Mamy nadzieje że w kolejnych edycjach będzie lepiej…

 

Gminne Centrum Kultury w Szczurowej