Nie przegap
Strona główna » Region » Piknik Odkrywców Parków Krajobrazowych w Lipnicy Dolnej / 30 czerwca 2019 r.

Piknik Odkrywców Parków Krajobrazowych w Lipnicy Dolnej / 30 czerwca 2019 r.

Zespół Parków Krajobrazowych wraz z Gminnym Domem Kultury w Lipnicy Murowanej, serdecznie zapraszają wszystkich miłośników przyrody na „Piknik Odkrywców Parków Krajobrazowych”. Piknik odbędzie się dnia 30 czerwca 2019 r., na stadionie sportowym w Lipnicy Dolnej. Rozpoczęcie Pikniku o godzinie 13:00. Tego dnia będzie można poznać nie tylko atrakcje turystyczne, przyrodnicze i kulturowe jakie oferują Parki Krajobrazowe, ale także wziąć udział w grach terenowych, konkursach, warsztatach edukacyjnych, otrzymać nasiona tradycyjnie uprawianych kwiatów, poznać lokalną kulturę, miejscowe produkty a także wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem na wieżę widokową na Szpilówce (Gmina Iwkowa). Dla wszystkich uczestników pikniku przewidziany jest ciepły posiłek.

O Programie „ODKRYWCY PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH”

To program edukacyjny mający na celu zachęcenie dzieci, młodzieży i rodzin z dziećmi do zwiedzania i poznawania małopolskich parków krajobrazowych oraz ich przyrodniczych, historycznych, kulturowych i krajobrazowych walorów. Ma on zachęcić również młodych ludzi i ich rodziny do wyjścia z domu, kontaktu z naturą i aktywnego spędzania wolnego czasu. Celem projektu jest również rozwijanie kreatywności, pogłębianie wiedzy oraz wzrost świadomości przyrodniczej uczestników programu.

Co należy zrobić by zostać odkrywcą?

Aby zostać Odkrywcą należy w pierwszej kolejności zasięgnąć trochę informacji i zaplanować wycieczki po terenie małopolskich parków krajobrazowych. Informacje dotyczące parków dostępne są na stronie internetowej Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oraz w publikacjach, miedzy innymi w mapach i przewodnikach, opracowywanych i wydawanych przez ZPKWM.

Planując wycieczki i miejsca do odwiedzenia należy wziąć pod uwagę miedzy innymi zagadnienia, do których odnoszą się karty pracy w Spacerowniku danego parku. Następnie należy zapakować do plecaka niezbędne akcesoria, w tym Spacerownik, coś do pisania i kolorowania, mapę parku, aparat fotograficzny itp. i wyruszyć w teren. Podczas wycieczki należy wypełniać Spacerownik zgodnie z zawartymi w nim wytycznymi, tworząc własne, krótkie relacje z pobytu w wybranych miejscach. Po wypełnieniu Spacerownika danego parku krajobrazowego należy skontaktować się z nami w celu odbioru odznaki Odkrywcy danego parku krajobrazowego.

Więcej informacji o programie znajdziecie na naszej stronie: www.zpkwm.pl/odkrywcy/

 

zpkwm.pl

 

PLAKAT